Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
921 postów 7371 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Komu nie na rękę wojska USA w Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wróblewski: Amerykańskie wojska w Polsce to nasza polisa ubezpieczeniowa

 

Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w programie "Republika po południu" był amerykanista, politolog z Uczelni Łazarskiego, Artur Wróblewski. – Dwóm stronom zależy na naszym niepowodzeniu: Niemcom i Rosji. Ci drudzy boją się, że w Polsce pojawi się poważna infrastruktura, staniemy się potęgą na arenie międzynarodowej – mówił o nastrojach naszych sąsiadów po deklaracji budowy CPK.
 

Dziś w Warszawie odbywa się szczyt tzw. Bukareszteńskiej Dziewiątki, podczas którego przywódcy państw wschodniej flanki NATO przyjęli wspólną deklarację. Ma ona być wkładem regionu do postanowień lipcowego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

– Napotkałem dziś policjantów kierujących ruchem. Stanu wojennego jeszcze nie ma, jednak wielu to zwiastuje – rozpoczął nieco prześmiewczo. – Dziś stolicę Polski nawiedziła dziewiątka bukaresztańska. To grupa inicjatywna, która uformowała się w 2014 roku, po aneksji Krymu i części Ukrainy. W 2015 roku, mieliśmy pierwsze spotkanie najwyższej rangi. Dziś w Warszawie gościmy prezydentów tych państw. Pamiętajmy, że przez pojęcie bezpieczeństwa, rozumiemy poszczególne elementy, tj. cybernetyczne, ekologiczne. W tradycyjnym sensie, interesuje nas przede wszystkim bezpieczeństwo wojskowe – tłumaczył obecność liderów z regionu w stolicy Polski.

Bruksela wątpliwym gwarantem bezpieczeństwa państwa

– Nie zrobimy tego również w placówkach NATO. Musimy na miejscu pomagać sobie nawzajem. Dziś sami zabiegamy o nasze bezpieczeństwo, chuchamy na wywalczoną niepodległość. To, że chcemy budować Centralny Port Komunikacyjny pokazuje, że jesteśmy mądrzy przed szkodą. Panują opinie, że format bukaresztański rozbija Unię Europejską. To właśnie oni proponują nam PESCO. Dostrzegam tutaj pewną rozbieżność – tłumaczył absurd działań unijnych elit.

Istota CPK

– Żeby mieć amerykańskie oddziały, potrzebujemy takiego miejsca (przyp. red. Centralnego Portu Komunikacyjnego). Najpierw próbowano bojkotować ten pomysł. Dwóm stronom zależy na naszym niepowodzeniu: Niemcom i Rosji. Ci drudzy boją się, że w Polsce pojawi się poważna infrastruktura, staniemy się potęgą na arenie międzynarodowej – tłumaczył politolog.

Amerykańska obecność w Polsce

– Kilka miliardów złotych na sfinansowanie obecności amerykańskich oddziałów w Polsce to znakomity interes. Wydajemy ok. 10 mld dolarów na armię rocznie. To oczywiście mało w porównaniu do USA, przy ich 666 miliardach. Współfinansowanie ich obecności jest opłacaniem spokojnego snu Polaków. To nic innego jak polisa ubezpieczeniowa – podsumował Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.

 

Źródło: Telewizja Republika

KOMENTARZE

 • Trzecia wojna światowa: koniec będzie szybki i tragiczny
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/779/60/7796052.jpg

  Rosyjscy parlamentarzyści skomentowali wypowiedzi Władimira Putina, który podczas wczorajszej gorącej linii poruszył temat ewentualnego wybuchu trzeciej wojny światowej.

  Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie" — powiedział rosyjski prezydent, cytując Einsteina.

  „Zrozumienie tego, że III wojna światowa może być końcem cywilizacji, powinno powstrzymywać nas od skrajnych i bardzo niebezpiecznych działań na arenie światowej. Po II wojnie światowej ustanowiono strategiczny parytet między czołowymi potęgami militarnymi. Strach przed wzajemnym zniszczeniem powstrzymywał uczestników międzynarodowego ruchu" — powiedział rosyjski prezydent podczas konferencji.

  A jak ryzyko wybuchu trzeciej wojny światowej oceniają rosyjscy parlamentarzyści? W komentarzach dla portalu Regions.ru politycy wyrazili opinię, że do wybuchu takiej wojny raczej nie dojdzie, ponieważ wszyscy zdają sobie sprawę z tragicznych konsekwencji takiego globalnego konfliktu.

  „Ja także wykluczam, że wybuchnie trzecia wojna światowa, w każdym razie w takim kształcie, w jakim my ją rozumiemy. I ja wciąż o tym mówię: wojna może wybuchnąć tylko, jeśli akt agresji zostanie skierowany przeciwko Rosji, wszystko poza tym — to konflikty lokalne.(…)

  Trzeciej wojny światowej nie będzie, ponieważ na Rosję nikt napadać nie będzie, a jeśli to się stanie, to faktycznie czwarta wojna światowa będzie na kije i kamienie" — uważa senator Franc Klincewicz.

  „Po pierwsze, mam nadzieję, że trzeciej wojny światowej nie będzie. I faktycznie, jeśli ona nastąpi, to czwarta wojna zacznie się od łuków i strzał" — uważa deputowany Dumy Państwowej Oleg Smolin.


  „Zgadzam się z odpowiedzią prezydenta. Myślę, że politycy, którzy dziś rządzą supermocarstwami, doskonale rozumieją, że w przypadku wybuchu trzeciej wojny światowej wszystko zakończy się bardzo szybko i fatalnie dla całej ludzkości. (…)

  Dla tych, którzy analizują informacje, jest jasne, że jeśli posiadana obecnie broń zostanie użyta w przypadku wybuchu trzeciej wojny światowej, to doprowadzi to do krachu ludzkości. (…) Czyli wszystko zacznie się od początku. Dlatego dla wszystkich jest logiczne i jasne: jeśli punkt krytyczny zostanie przekroczony, wszystko zakończy się szybko i smutno" — uważa Jarosław Niłow, deputowany Dumy Państwowej.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201806088119371-Rosja-parlamentarzysci-opinie-trzecia-wojna-swiatowa/
 • Jeżeli Polska wydaje 10 mld USD na armię to pytam
  Gdzie jest ta armia, gdzie jest to uzbrojenie, gdzie jest przemysł zbrojeniowy?! W czyjej kieszeni jest ta kasa? Kto ją rozkradł, czy źle wydał.
  10 mld USD to jedna piąta tego co wydaje na zbrojenia Rosja, znaczy to, że w przybliżeniu Polska winna mieć co najmniej 1/5 tego co ma Rosja, więc pytam. Gdzie są te polskie super czołgi? Gdzie są te polskie samoloty piątej generacji? Gdzie są te rakiety i przemysł kosmiczny? Gdzie są te polskie satelity - poza tymi zabawkami co dzieci zrobiły? Gdzie jest ta potężna armia?
 • @Henryk Kreuz 18:13:18
  Niektórzy decyenci wojskowi, to jeszcze komuna i WSI.
  Dobrze, że Amerykanie wzięli się za naszą armię.
 • @Henryk Kreuz 18:13:18
  Cholera , a jak porównamy z USA
  660 mld.

  Klops
  Szwejki
 • @Henryk Kreuz 18:13:18
  https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201612/1480971573_b591xf_600.jpg
 • Nowomowa żyda Artura Wróblewskiego !
  żyd Wróblewski pisze ! [ Dziś sami zabiegamy o nasze bezpieczeństwo, chuchamy na wywalczoną niepodległość. To, że chcemy budować ]

  powyższy cytat żyda Wróblewskiego trzeba czytać bez nowomowy !!!!!. dziś zabiegamy o nasze żydowskie bezpieczeństwo w Polsce i w Europie

  Następny cytat żyda Wróblewskiego ! Kilka miliardów złotych na sfinansowanie obecności amerykańskich oddziałów w Polsce to znakomity interes. . koniec cytatu nowomowy

  Powyższy cytat trzeba czytać . Kilka miliardów złotych na sfinansowanie obecności amerykańskich oddziałów w Polsce to znakomity interes dla nas żydów gdy będziemy odbierać Polakom nasze kilkuset miliardowe majątki ! wojsk te będą gwarancją naszej bezkarności w Polsce !!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Talbot 18:19:49
  Ty sobie jaja robisz! To USA decydowało o tym aby Polaków ograbić, rozbroić i polskie wojsko zastąpić swoim. Jak sądzisz w jakim celu?
  Może nie byli pewni Polaków do realizacji ich celów? Może Polacy nie zgodziliby się wykonywać zbrodniczych rozkazów, przeciwko Polakom też!
 • @ele 18:41:07
  Ireneuszu Tadeuszu Słowianinie Lachu.

  Skąd masz info że ten Wróblewski jest żydem
  masz jakieś dokładne namiary na jego rodzinę
  on z Tel Avivu ?
 • @ele 18:41:07
  to gwarancja utrzymania tubylców za "pyski" jak im się to jarzmo nie spodoba i zechcą je zrzucić, bo Polskie Wojsko mogłoby nie zechcieć strzelać do ojców, matek, braci. Jakiś półanalfabeta z drugiego końca świata nie będzie miał takich oporów, ba nawet nie będzie wiedział o co tym tubylcom chodzi.
 • @Talbot 18:19:49
  "Niektórzy decyenci wojskowi, to jeszcze komuna i WSI."

  Kiedy mieli coś do do powiedzenia, PRL czyli określana przez Ciebie w debilny sposób tzw "komuna", miała całą masę sprzętu, pobór obowiązkowy i normalne szkolenia...
  Także Twoja odpowiedź udzielona Szanownemu Henrykowi Kreuzowi jest po prostu debilna.

  1*
 • @Talbot 18:19:49
  "Dobrze, że Amerykanie wzięli się za naszą armię."

  Dzięki temu "mamy" offset i f-16 w... Izraelu ;-(
  Kolejne debilne zdanie stworzone przez Talbota...
 • @Husky 18:24:13
  Cholera , a jak porównamy z USA
  660 mld.

  No i oni mają bazy na całym świecie... ile ich jest? Ich sprzęt jeździ nawet po Polsce

  A ile baz ma Polskie wojsko?

  Podobnie jak Talbotowi - znów Ci się trafiła debilna odpowiedź
 • @Talbot 18:25:02
  Ładny mem...
  Szkoda, że nie rozumiesz co jest na nim napisane, bo jeśli to ma być odpowiedź to jesteś na etapie składania literek. A to trochę za mało, żeby dyskutować.
 • @ele 18:41:07
  "...powyższy cytat żyda Wróblewskiego trzeba czytać bez nowomowy !!!!!"

  Dla Talbota to za trudne :-DDDD

  Pozdro!
 • @Henryk Kreuz 18:47:01
  "Ty sobie jaja robisz! To USA decydowało o tym aby Polaków ograbić, rozbroić i polskie wojsko zastąpić swoim. Jak sądzisz w jakim celu?"

  W celu stworzenia Międzymorza, co osłabi Niemcy i Rosję - zapytaj Marka Chodakiewicza.
  Prof. Marek Jan Chodakiewicz - Międzymorze jako element polityki historycznej

  https://www.youtube.com/watch?v=X-tKHzQp0Vw

  Marek Chodakiewicz przyjaźni się z dziećmi Trumpa - to on pisał Trumpowi przemówienie, gdy ten był w Polsce.
 • @Jasiek 19:02:57
  Co wy macie za zboczenie zaglądać komuś w rozporek
  Jest nawet medyczne określenie takich zachowań
  i to się ponoć leczy
  pzdr.
 • Może inny nagłówek?
  Moim zdaniem tytuł powinien brzmieć:
  Kto doprowadził Polskę do takiego stanu że musi sięgać po obce wojska aby przynajmniej po części broniły polskiej ziemi?

  To że wojska te w dzisiejszej sytuacji są praktycznie nieodzowne aby trzymać dla Polski statut przynajmniej po części czasowo niepodległy jest przyczyną warcholstwa, zdrady oraz prywaty poprzednich rządów, polityków a także dzisiejszego PiS-u. Doprowadzono do takiej sytuacji że politycznie, ekonomicznie i militarnie Polska stała się bezbronna przy porozumieniu niemiecko-rosyjskim które to spowodowało by wchłonięcie kraju przez te państwa. W tej sytuacji zwróciliśmy się do naszego "USraelskiego sojusznika" aby to on a nie Niemcy z Rosją nas jako państwo rozp....lil.
 • @Husky 19:07:22
  Po takiej gadce nikomu nie trzeba w rozporek zaglądać

  Także znów argument od d... strony.
  Ale to styl Huskiego, który bardzo lubi włazić w d.... usraelitom i im sługusom.
  Tego się nie da wyleczyć ;-DDDD
 • @Stara Baba 19:09:45
  "Kto doprowadził Polskę do takiego stanu że musi sięgać po obce wojska aby przynajmniej po części broniły polskiej ziemi?"

  USA za pośrednictwem solidaruchów....

  Pozdro!
 • @Talbot 19:05:58
  "W celu stworzenia Międzymorza, co osłabi Niemcy i Rosję - zapytaj Marka Chodakiewicza."

  Raczej Judeopolonii - przypomnij sobie 447 - to z pewnością "wzmocni" Międzymorze.
  I znów debilna odpowiedź.
  Talbot, jak Ty to robisz? ;-DDDDD
 • @Stara Baba 19:09:45
  O
  to jest komentarz
  z którym po części można się zgodzić
  w większości to pytania na które ciężko jednoznacznie odpowiedzieć
  pzdr.
  a pozostałym życzę dalszego badania kwestii żydowskiej ....w rozporkach
  szukajcie,szukajcie
 • @Henryk Kreuz 18:47:01
  "Ty sobie jaja robisz! To USA decydowało o tym aby Polaków ograbić, rozbroić i polskie wojsko zastąpić swoim. Jak sądzisz w jakim celu?"

  To jest jasne - Kaczyński wspólnie z Trumpem napadną na Rosję!
  Po to Polacy się zbroją. Jestem ciekaw, czy Putin też się zbroi, czy walczy o pokój na świecie?
  Na razie walczy na syryjskim poligonie, testując nowe bronie śmiercionośne - potem zabierze się za bliską zagranicę.
 • @Jasiek 19:12:48
  odpowiedziałem dokładnie w Twoim stylu Jaśku
  ps.
  i zamknij lodówkę 8-))))))
 • @Husky 19:16:11
  "a pozostałym życzę dalszego badania kwestii żydowskiej ....w rozporkach
  szukajcie,szukajcie"

  Co Ty masz z tymi rozporkami?
  Lubisz robić usraelowi laskę za darmo?
 • @Husky 19:19:00
  "odpowiedziałem dokładnie w Twoim stylu Jaśku"

  To podaj przykład gdzie tego stylu użyłem krętaczu.
 • @Jasiek 19:13:37
  Ja także ich obwiniam ale to tylko mala część prawdy. Prawdziwa rozpierduchę zorganizowano po czasie "Solidarności". Uczestniczyli w tym Polacy których są tysiące ale łatwo można ich wskazać palcem. To ze USA czy tam żydzi szeptali im coś na ucho nie ma znaczenia. To właśnie ci Polacy ponoszą 100% odpowiedzialności.
 • @Talbot 19:18:52
  "Jestem ciekaw, czy Putin też się zbroi, czy walczy o pokój na świecie?"

  Nie musi. USA robi to za niego. Na razie zaprowadzili pokój i demokrację w Iraku, Afganistanie, Syrii, Libii, Ukrainie....
  Nie zauważyłeś?
  Wiem, za trudne dla Ciebie ;-)))
 • @Stara Baba 19:32:09
  "To właśnie ci Polacy ponoszą 100% odpowiedzialności."

  ???????????

  I ja mam się z tym zgodzić?
  A gdzie rola judzicieli?
  Daj im chociaż z 1% bo się pogniewają i zrobią "poprawkę"... ;-(
 • @Jasiek 19:35:22
  To mówisz że musimy postępować jak z żoną?
  "To jego wina... to on ją, biedną kobietę zbałamucił i do grzechu namówił". :-)
 • Wojska USA w Polsce to śmiertelne zagrożenie dla Narodu Polkiego.
  Polska bez wojsk NATO czy USA jest bez znaczenie dla Rosji.
  Polska z bazami NATO i USA to już poważne zagrożenie dla Rosji.
  Te instalacje oraz infrastruktura transportowa muszą zostać zniszczone
  natychmiast w pierwszych minutach ataku na Rosję i obojętne czy to będzie prowokacja czy atak .. nie będzie czasu na dochodzenie typu Smoleńskiego.
  Wszystko wydarzy się w ciągu godziny od ataku na Rosję.

  Rosja nie będzie Polski ostrzeliwać tysiącami rakiet konwencjonalnych.
  Ważnych celów jest kilkadziesiąt (bazy lotniska, węzły kolejowe, mosty .. w tym w Warszawie, Wrocławiu Opolu, Toruniu..na każdy po jednej rakiecie z ładunkiem atomowym.... i obiekt przestaje zagrażać Rosji.

  Rosja nie ma innego wyjścia.
  Czy sprowadzający wojska USA do Polski tego nie wiedzą ?
  Doskonale to wiedzą.

  Wiedzą też że w takim układzie (akcja-prowokacja i rosyjska nieuchronna reakcja) można Polskę zniszczyć rękami Rosji.
  Wystarczy stosowana prowokacja.

  Dla globalnej mafii żydowskiej która szczerze z wzajemnością nienawidzi grabionych Polaków taki układ daje jej (globalnej mafii) do ręki "zgrabne" narzędzie do zniszczenie znienawidzonej Polski.
  Przed zniszczeniem Polski będzie ewakuacja "elyt" na "Zaleszczyki"
  potem stosowna prowokacja.

  Takie przygotowania w istocie są w tej chwili czynione w Polsce przez rządzących.
 • @Stara Baba 19:40:17
  Myślę, że wywieranie na kogoś wpływu jest jednoznaczne ze współodpowiedzialnością...
  Źle myślę?
 • @Jasiek 19:21:25
  odpowiem w Twoim stylu...
  Lubisz robić Putinowi laskę za darmo?
  pzdr.
 • @Oscar 19:43:18
  "Dla globalnej mafii żydowskiej..."

  Zobaczysz, zaraz Ci Husky odpisze, że zaglądasz w rozporki.
  To będzie jego merytoryczna do bólu odpowiedź ;-DDD

  Pozdro!
 • @Husky 19:57:03
  Hasky jak zwykle znacznie poniżej dopuszczalnego poziomu.
  Tych Hasky nie ma całkiem wyobraźni ani rozumu.

  Przecież tekst za "laską" można zastosować do każdego poglądu.
  A ty Haski komu lubisz robić laskę ? mówiąc twoim językiem byś zrozumiał.
 • @Oscar 19:43:18
  Myślę ze kto jak kto ,ale Ty to powinieneś pracować jako główny strateg
  u boku Siergiej Szojgu
  I taki talent się marnuje
  Szkoda
 • @Oscar 20:00:21
  może temu co TY
 • @Husky 20:01:16
  Ja tylko szukam prawdy w tym przeżartym kłamstwami świecie.
 • @Jasiek 19:46:17
  Jaśku! Oczywiście, że jest, tylko głupiec ten co daje się podpuszczać, ale w naszym przypadku chodzi o zwykłą i to wrogą nam agenturę. Obca agentura zawsze jest wroga nawet jeżeli nie zdaje sobie z tego sprawy do jakichś świństw i podłości jest lub będzie wykorzystana.
 • @Jasiek 19:58:48
  A może "udowodnię" tym samym że to żyd.
  kto wie
  widzisz wam łatwo kogoś nazwać żydem,ot tak dla poprawy nastroju, a gdy to zadziała w druga stronę to pianą leje się strumieniami
  Boli ?
  ma boleć
  pzdr.
 • @Oscar 20:02:47
  Szukaj dalej
  Powodzenia
 • @Husky 19:57:03
  "odpowiem w Twoim stylu...
  Lubisz robić Putinowi laskę za darmo?"

  To Ty zacząłeś pisać o zaglądaniu w rozporki...
  Sikorski pisał o robieniu laski za darmo...
  Przeczytałem Twoje wpisy i komentarze i połączyłem fakty :-DDDD

  Także styl jest Twój, Sikorskiego i Twojego ulubionego PiS. Ach jak mi psiklo ;-DDDD

  Co do Putina, to pisanie, że to nie on podpisał 447 i nie on zaprowadził "pokój" w Iraku, Libii, Afganistanie nazwać "robieniem laski za darmo " może tylko załgany krętacz bez mózgu...

  Pisz zatem dalej o zaglądaniu w rozporki. Pewnie Cię to podnieca i ma korzystny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie.

  A zatem odwzajemniam pozdrowienia
 • @Husky 20:06:21
  "Boli ?"

  Nie boli :-)
  Dlaczego Twoja głupota i Twoje włażenie w d.... usraelowi ma mnie boleć?
 • @Husky 20:06:21
  "A może "udowodnię" tym samym że to żyd."

  Kogo to interesuje co Ty udowodnisz?
 • @Henryk Kreuz 20:04:21
  "ale w naszym przypadku chodzi o zwykłą i to wrogą nam agenturę."

  Ktoś tak "bystry" jak Husky lub Talbot agentem? Chyba tylko specjalnej troski ;-DDDD

  Ale masz rację, ciężko sobie wyobrazić świństwa i podłości jakie ich zleceniodawcy mogą popełnić. O tych "operacjach pokojowych" nie wiemy jeszcze przecież wszystkiego.

  Ukłony
 • @Jasiek 19:46:17
  Źle. Jak wróg może być współodpowiedzialny? Wróg to wróg.
 • @Stara Baba 20:16:50
  "Wróg to wróg."

  Tyz prowda! :-)
 • @Jasiek 20:11:04
  A KOGO obchodzi to ,kogo Ty nazwiesz Żydem
  Kogo?
  Dla pustego śmiechu
 • Anna Azari dostanie wsparcie od Stanów Zjednoczonych w budowie Polin?
  http://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/06/Georgette-Mosbacher-i-Anna-Azari-1-1024x683.jpg

  Jeżeli państwa nad Wisłą jeszcze nie przechrzczono na Polin to szybkim krokiem pod patronatem naszego zaatlantyckiego sojusznika zbliżamy się do inauguracji. Nie obędzie się zapewne bez uroczystego świętowania. Nie licząc agentury, umundurowanych izraelskich żołnierzy jest na terenie Polski na tyle sporo aby oficjalnie zaprezentować ich obecność w strefie między morzami. Powiedzmy defilada, urozmaicona patriotami i terenowymi obrońcami. Nawet jeżeli nie byłaby ona zaszczycona obecnością arsenału wojsk NATO, to aktualnie prezentowane zachowanie rządzących zapewnia solidną realizację życzeń. Wszak my to nie Argentyna.

  Dla podkreślenia zerwania z komunizmem defilada przeszłaby nie Marszałkowską ale Al. Jerozolimskimi. Defilowano by z transparentami GLOBALIZM TAK! KOMUNIZM NIE! w rytmie …góry, nasze góry… Na trybunie honorowej KOR-owscy doradcy stoczniowych, magdalenkowi negocjatorzy i zasłużeni dla wolności sygnatariusze okrągłego stołu. Wśród maszerujących nie zabrakłoby nowych entuzjastów dobrze zapowiadających się zmian politycznych nad Wisłą.

  Ku temu służy zapewne zbliżająca się nominacja pani Georgette Mosbacher jako ambasadora USA w Polsce. Ambasador Izraela bardzo antypolska Anna Azari zyska równie sympatyczną koleżankę. Takie duo gwarantuje, że nauki krzewione przez Muzeum Polin i inne antypolskie agendy dadzą oczekiwane owoce.

  Poniżej, prezentujemy za panią Marylą, blogerką portalu BlogMedia.pl jej wpis w komentarzach pod artykułem Tymczasowego: „Prawda po żydowsku” dotyczący entuzjazmu min. Szczerskiego (tych entuzjastów z powodzeniem można zaliczyć wielu innych polityków określających siebie jako „dobra zmiana”.)

  Waldemar Glodek, PCO
  http://www.polishclub.org/2018/06/07/anna-azari-dostanie-wsparcie-od-stanow-zjednoczonych-w-budowie-polin/


  Marek Ciesielczyk demaskuje: Waldemar Głodek – agent WITEŹ

  W ostatnich latach czasem oskarża się o agenturalność ludzi tylko dlatego, iż ich nazwisko znalazło się na jakiejś liście, nie sprawdzając innych danych. Tak też było w przypadku działacza polonijnego z Kalifornii Waldemara Głodka. Faktycznym agentem wywiadu wojskowego PRL o pseudonimie „WITEŹ” był inny Waldemar Głodek.  Waldemar Głodek, urodzony 14 lutego 1941 roku w Lublinie, syn Bolesława, ukończył studia na wydziale handlu zagranicznego SGPiS w 1965 roku. Uczelnia ta była w wylęgarnią komunistycznych agentów w czasach PRL-u. Był także absolwentem Studium Socjologii Pracy przy KW PZPR. Wówczas komuniści przywiązywali już dużą wagę do wykształcenia swych agentów, dlatego Głodek został skierowany na szkolenie dla Międzynarodowej Kadry Kierowniczej w Genewie w 1979 roku. W latach 1965 – 1973 pracował jako „cywil” w Przedsiębiorstwie Handlu Zagranicznego AGROMET – MOTOIMPORT.  Materiały dotyczące Głodka zostały zgromadzone w IPN pod sygnaturą IPN BU 01897/321/Jacket . Był on jednym z najbardziej aktywnych agentów komunistycznych najpierw na terenie USA, a później Kanady (patrz zdjęcie – G -1).

  https://m.salon24.pl/b0db6f3cf6cd82532637f7c115808c9d,750,0,0,0.jpg

  https://www.salon24.pl/u/oburzeni/829592,marek-ciesielczyk-demaskuje-waldemar-glodek-agent-witez
 • @Husky 20:21:00
  "A KOGO obchodzi to ,kogo Ty nazwiesz Żydem"

  Jak widać Ciebie, jeśli zaczynasz pisać z sobie wiadomych względów o zaglądaniu w rozporki.

  3m siem
 • @Jasiek 20:25:58
  3m sie
  pzdr.
 • @Jasiek 20:25:58
  Waldemar Glodek – widziane z Kalifornii
  https://wirtualnapolonia.com/2016/04/26/waldemar-glodek-widziane-z-kalifornii-pamietnik-i-konferencji-zydoznawczej-odbytej-w-grudniu-1921-roku-w-warszawie/

  To chyba jest "Widziane z USA"?
 • @Talbot 20:44:55
  "To chyba jest "Widziane z USA"?"

  A czy to jest na temat tego wpisu, którego jesteś Autorem? ;-)

  To co z tym wojskiem USA w Polsce? Będziesz budował bramy powitalne? ;-DDD
 • @Henryk Kreuz
  Dzisiaj opuszczono banderę na kolejnym polskim okręcie podwodnym ORP SOKÓŁ. W grudniu ub r opuszczono na ORP KONDOR. A następców nie ma i szybko nie będzie. Wyszkoleni za ogromne pieniądze podwodniacy przechodzą na ląd. Nadchodzi koniec polskiej Marynarki Wojennej. NATO jest silne zwarte u gotowe a "zagrożenia się nie zmniejszyły" zupełnie jak w komunie: "dużo żeśmy zrobili ale dużo jeszcze zostało do zrobienia"! Kiedy do ludku polskiego dotrze, że Ameryka i NATO i Izrael nie są naszymi sojusznikami!! A ile czasu Rosjanie potrzebują na zajęcie Litwy, Łotwy lub Estonii ? Myślę, że jeden dzień wystarczy a drugiego dnia rząd zajętego kraju ogłosi, że jest rozradowany bratnią pomocą.Tak było w Czechosłowacji i my też mamy takie jelity w Polsce które tego pragną a na Litwie też jest ich sporo. Reakcja za miesiąc to zdecydowanie za późna odpowiedź, pewnie chcą nas znowu sprzedać jak było po zakończeniu II wojny światowej. To jest logika po co nas mają brać od tyłu Ruscy jak bez mydła nas mogą walić od tyłu USA z Izraelem. Polakom do myślenia powinna dać ustawa 447. Czy tak wygląda sojusz? To wrogów już nie potrzebujemy.
 • @Henryk Kreuz
  "Bezpieczeństwo Unii Europejskiej ma zasadniczą wagę dla bezpieczeństwa NATO. Dlatego je tak bardzo wzmacniamy" To jest z całym szacunkiem bełkot. "Amerykanie są w pełni zaangażowani w NATO" To podobnie. Wciąż nie widzę partnerstwa pomiędzy USA a Polską. Jedynie na każdym kroku puste obietnice, potwarze i kolejne razy w naszą stronę. A propos: "Rosjanie ulegają tylko przed siłą." Przypomnijcie mi proszę kiedy to PiS próbował rozmawiać z Rosją? Od początku pamiętam szczucie.
 • @kula Lis 67 21:04:42
  Tylko silna Rosja i silne USA jest gwarancja że my mozemu sobie tylko gdybać, co by było gdyby było.
  A nic nie będzie, poza pustym gadaniem.I to już od 45r.tak jest.
  Czy to na Kremlu czy w Białym Domu "mieszkają" rozumni ludzie. I sami też chcą żyć.
  Jeśli tak nie jest, to mnie poprawcie
  pzdr.
 • @Talbot 20:44:55
  Ukraina kupuje 55 śmigłowców Airbusa (w tym 21 Caracali) za 2.2 mld PLN. Część z nich z drugiej ręki. Minister Tomasz Siemoniak chciał kupić 50 Caracali za 13.5 mld PLN.
  Pomyśleć że nawet skorumpowana do szpiku Ukraina negocjuje lepiej niż PO.

  https://pbs.twimg.com/media/DfLpybHWkAAxHkb.jpg
 • @Husky 21:15:55
  Społeczny rasizm.... lata światłości.
  https://s13.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1054489/wx1080.jpg
  Kto opłacał ten bankiet?
  Ano zapłacił rosyjski chłop, robotnik i inżynier. Każdy ze 147 milionów mieszkańców ZSRR faktycznie wydał 6 000 USD rocznie, aby pokryć różnicę między produkcją i konsumpcją mieszkańców innych republik.
  Polityka narodowa Lenina tak zbudowała stosunki polityczne, kulturalne i gospodarcze w ZSRR, że najbardziej zaczęli przypominać przysłowie
  «один с сошкой, а семеро с ложкой»
  https://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201310/1383150457_by_wederstyds_600.jpg

  СОХА — СОХА, и, мн. сохи, сох, сохам, жен. 1. Примитивное сельскохозяйственное орудие для вспашки земли.
 • @fretka 21:37:06
  A ci z innych republik nie byli obywatelami ZSRR ?
 • @Husky 21:40:31
  A wiesz, że nie wiem...?!
 • Talbot
  może Ty mi w końcu wytłumaczysz jak chłop krowie na rowie.
  Jaki interes ma Rosja w napaści na NATO? W jakim celu ma to uczynić i jakie korzyści z tego odniesie. Trochę niekumaty jestem,bo żadnych racjonalnych argumentów nie potrafię znaleźć. Może Ty mi podpowiesz... Wiem,że nieco rusofobiczny jesteś, więc nie powinieneś mieć kłopotów z odpowiedzią na to pytanie.
 • Autor
  Każdy kto popiera wprowadzenie amerykańskich wojsk do Polski, jest zdrajcą, albo głupcem. Niezależnie czy to Premier, prezydent, czy internetowy troll za judaszowe srebrniki.
 • @zadziwiony 23:04:52
  "Talbot
  może Ty mi w końcu wytłumaczysz jak chłop krowie na rowie.
  Jaki interes ma Rosja w napaści na NATO? "

  A jaki interes miała Rosja w aneksii Krymu i destabilizacji Donbasu?
  Tym działaniem Rosja spowodowała, że w Europie Środkowej w tym w Polsce, znalazły się obce wojska międzynarodowe i z USA. To nieodpowiedzialne wypowiedzi rosyjskich polityków w tym - Żyrinowskiego i Dugina doprowadziły do sytuacji, że pojawiły się tutaj obce wojska.
  Wojska te, pojawiły się na prośbę państw, które czuły się zagrożone przez Rosję. Tym samym - Rosja stała się państwem izolowanym na arenie międzynarodowej.
 • @Talbot 06:28:33
  "A jaki interes miała Rosja w aneksii Krymu i destabilizacji Donbasu?"

  Całą Ukrainę zdestabilizowało USA.

  Ciężko się dziwić ludziom z Donbasu, że z neobanderowcami nie chcieli mieć nic wspólnego i nie chcieli być mordowani jak w Odessie.

  Krym uchwalił autonomię, parlament złożył wniosek o przyjęcie do Federacji Rosyjskiej, parlament Rosji wyraził zgodę.

  Wniosek: Talbot znów wypisał trochę debilizmów.
 • @Fischer 23:06:20
  "Każdy kto popiera wprowadzenie amerykańskich wojsk do Polski, jest zdrajcą, albo głupcem. Niezależnie czy to Premier, prezydent, czy internetowy troll za judaszowe srebrniki."

  Przeczytaj co "obce wojska" proponują Eosji.

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/794/52/7945260.jpg

  Trump: „Rosja powinna wrócić do G8”. Kreml odpowiada

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201806088120636-sputnik-rosja-usa-trump-g7/

  Putin narozrabiał i teraz nie wie, jak wyjść z tego z twarzą.
  On ciągle ma nadzieję, że jak zdestabilizuje Europę, to powróci na międzynarodowe salony.
 • @Talbot 06:28:33
  "Tym samym - Rosja stała się państwem izolowanym na arenie międzynarodowej."

  I dlatego na dniach do tej izolowanej na arenie międzynarodowej Rosji zjadą setki tysięcy ludzi z całego świata z politykami włącznie.Większość krajów europejskich utrzymuje normalne kontakty handlowe i zarabiają czystą kasiorę.Tylko Polin na złość mamie odmroziła sobie uszy i zamroziła wszelkie kontakty z Rosją.
  Zawsze twierdziłem,że brak napletka to kalectwo do końca zycia czego żywym przykładem jest autor notki oraz jego ziomale i klakierzy.
 • @matterhorn 07:06:13
  Putin co wcześniej młówił - popiera prawo do samostanowienia narodów - dlatego zajął Krym i zdestabilizował Donbas. Krym i Donbas od prawie 100 lat należał do Ukrainy.
  W Czarnogórze, która wstąpiła do NATO też interweniował - popiera też Katalonię, która chce oderwać się od Hiszpanii.
  Putin też poprze polską opozycję i popchnie ją do poddania się pod wpływy niemieckie. Rosja, Niemcy, Francja i Włochy już są w rosyjskiej strefie wpływów - tylko jeszcze o tym nie wiedzą.
  Rosyjskie Imperium - od Władywstoku po Lizbonę - gdzie będzie miejsce dla Polski?
 • @Talbot 06:54:17
  Po co Rosji G8 ? Doskonale się sobie radzą bez tej organizacji, sterowanej przez klub Bilderberg.
  Za to G8, klub najbardziej wpływowych państw świata - bez Rosji wygląda śmiesznie.

  To USA wysunęło wniosek o wykluczeniu Rosji w ramach sankcji z tej grupy. Jak przeczytałeś w sputniku, teraz odwrotnie, to USA (Trump) proponuje powrót Rosjanom do G8. Czemu by wywierać polityczne naciski na Rosje. Tam pozostała obok USA, jej psiarnia Francja, Anglia, Włochy, Kanada, Australia, Japonia. Nie ma tam nie tylko Rosji, ale nawet Chin.
  Dlatego trudno mówić o G7, że zrzesza najbardziej wpływowe państwa świata.

  Po drugie co to ma wspólnego z moim wpisem ad. zdrajców narodu polskiego, akceptujących obce wojska na terenie kraju. Co "obce wojska" proponują Rosji też nie wyczytałem w cytowanym przez ciebie sputniku.

  I na koniec, negocjacje, umowy i inne pacta conventa z USA są nic nie warte. Amerykanie kiedy chcą łamią te umowy, nie przestrzegają prawa międzynarodowego, ich przywódcy to zbrodniarze wojenni.

  Patrz np. umowy: odnośnie, nie rozszerzania NATO na wschód, a nawet ostatnio w kwestii nałożenia ponownie sankcji gospodarczych na Iran.

  Trzeba być idiotą by traktować poważnie umowy z USA. Ty wierzysz, że USA dotrzyma wobec Polski zobowiązań sojuszniczych ? Położy na szali los amerykanów i ich miast by bronić Polski. Polski, którą jako dzisiejszy sojusznik pomiata, ogranicza wizy, nażuca akty prawne rozdysponujące polski majątek, a polski przywódcow trzyma za dzwiami.
 • @Fischer 07:57:39
  "Trzeba być idiotą by traktować poważnie umowy z USA. Ty wierzysz, że USA dotrzyma wobec Polski zobowiązań sojuszniczych ?"

  Czy Polska ma inne wyjście?
  Historia pokazała co było, gdy Rosja i Niemcy się skumały - to się obecnie dzieje ponownie.
  To Niemcy i Rosja napadały na nasz kraj - nie USA.
  Polska samotna nie poradzi sobie w geopolityce, dlatego USA są jedynym gwarantem niepodległości Polski.
  Musimy być w sojuszu z samym diabłem, aby istnieć.
  Rosja wbije nóż w plecy nie patrząc na to, czy wiążą nas słowiańskie korzenie.
  Rosja tak jak Chiny - zawsze prowadziła politykę imperialną.
  Wcześniej pod szyldem międzynarodówki komunistycznej.
  Odwieczni wogowie Polski - to Rosja i Niemcy.
  Niemcy dlatego nadal są pod okupacją amerykańską i i tak powinno pozostać.
 • @Talbot 08:46:02
  Odwieczni wrogowie Polski - to Rosja i Niemcy.
  Od zawsze
 • Kto wprowadził Polskę do NATO, czyli historia pisana na nowo
  12 marca 1999 r. Polska wstąpiła do NATO - najpotężniejszego sojuszu zbrojnego na świecie. Ten największy po 89 r. sukces był zwieńczeniem okresu przemian i wspólnym osiągnięciem elit politycznych kraju po transformacji ustrojowej.

  Zasłużona jest cała polska dyplomacja prowadząca spójną i odpowiedzialną politykę zagraniczną opartą na konsensusie pomiędzy głównymi siłami politycznymi kraju. Ojcem sukcesu był bez wątpienia legendarny, poważany na świecie przywódca Solidarności, prezydent Lech Wałęsa.

  Jednak bezpośrednio do NATO Polskę wprowadzają rząd premiera Buzka oraz prezydent Aleksander Kwaśniewski, co stanowi piękne zwieńczenie prozachodniego kursu całej polskiej polityki zagranicznej. Traktat akcesyjny podpisuje minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek.

  To fakty historyczne, których wydawałoby się nikt poważny nie powinien kwestionować.

  Niestety, nie dowiemy się tego ze spotu Ministerstwa Obrony Narodowej prezentującego polską drogę do NATO. Próżno szukać w nim rzeczywistych architektów tego sukcesu, można natomiast spotkać wizerunki prezydenta Andrzeja Dudy oraz pełniącego obowiązki od dwóch miesięcy ministra Mariusza Błaszczaka, który z dumną miną potrząsa dłonią sekretarza generalnego NATO.

  Jak to się stało, że w okolicznościowym spocie z okazji rocznicy przystąpienia Polski do NATO, jedynymi wymienionymi polskimi bohaterami są Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak, którzy z całym szacunkiem, z drogą Polski do NATO nie mają kompletnie nic wspólnego?  Cóż, zapewne na to pytanie z łatwością odpowiedziałby Instytut Pamięci Narodowej, który w materiałach jubileuszowych poświęconych wydarzeniom marca 68 "zapomniał" o bezpośrednich przyczynach wybuchu studenckich protestów, takich jak zdjęcie z afiszu spektaklu "Dziady" oraz wydalenie z uczelni niepokornych studentów kontestujących władzę (tzw. komandosów) - Adama Michnika i Henryka Szlajfera. Kluczowa rola "komandosów" w organizacji studenckich strajków, aresztowania przywódców takich jak poza wspomnianymi powyżej - Jan Lityński, Karol Modzelewski, Seweryn Blumsztajn czy Jacek Kuroń, również niespecjalnie mocno wryły się w pamięć IPN-u.

  Jak widać fakty historyczne nie stanowią przeszkody do pisania jedynie słusznej historii przez obóz "dobrej zmiany". Bo liczy się przecież nasza "prawda", a jeśli fakty jej przeczą, cóż, tym gorzej dla faktów.  https://www.salon24.pl/u/hyrkan/851683,kto-wprowadzil-polske-do-nato-czyli-cenzura-w-panstwie-pis

  Krótko - Polskę do NATO wprowadził Gorbaczow - Rosjanin
 • @Talbot 06:54:17
  "Trump: „Rosja powinna wrócić do G8”. "

  A kogo reprezentuje Trump? Bank Światowy? MFW?
  Rosja w G8, żeby mieć nad nią lepszą kontrolę poprzez jej zadłużenie?

  Talbot, bycie w UE, NATO i G.... to debilizm.
  Zapamiętaj to sobie, proszę.
 • @Husky 08:54:07
  "Odwieczni wrogowie Polski - to Rosja i Niemcy."

  Zwłaszcza jak między nami mącą brytole, judejczykowie, syjoniści, Watykan, itp którzy podjudzają do wojenek, powstań, "bycia członkiem", zaciągania kredycików, "prywatiźaćy" itd.

  Tak Husky... Ty tego nie widzisz.
 • @Talbot 09:01:37
  "Krótko - Polskę do NATO wprowadził Gorbaczow - Rosjanin"

  Gdzie teraz mieszka Gorbi?
  Gdzieś koło bazy US Navy?
  Ile ludzi wsadził do "psychuszki"? Nie więcej niż Stalin...?
  Na czyich był usługach?

  Wiem, Talbot - to niewygodne pytania...
  Ale tak już mam :-)

  To jak z tą "aneksją" Krymu było?
  Pamiętasz co stało się w Oddesie?
  Ilu "rosyjskich" oligarchów pojawiło się w okresie "pierestrojki" Gorbiego?
 • @Jasiek 09:35:12
  //Zwłaszcza jak między nami mącą brytole, judejczykowie, syjoniści, Watykan,//
  I .......... Kaczyński !!!!!!!!
 • // Kilka miliardów złotych na sfinansowanie obecności amerykańskich oddziałów w Polsce to znakomity interes.//
  Czy ten typek siedzi już w pokoju bez klamek?
 • @Jasiek 18:55:09
  //Twoja odpowiedź udzielona Szanownemu Henrykowi Kreuzowi jest po prostu debilna.//

  Brawo Jasiu! Widzę, że dzisiaj komentujesz za mnie :)
 • @Husky 09:38:55
  "I .......... Kaczyński !!!!!!!!"

  Teraz celnie! jak Ty to zrobiłeś?
  Trzeba było z nim jechać pod pachę Kliczki na Majdan :-)
  I trochę powyć z neobanderowską upa-iną ;-/

  To byłoby wyjątkowo "konstruktywne".
 • @Fischer 23:06:20
  //Każdy kto popiera wprowadzenie amerykańskich wojsk do Polski, jest zdrajcą, albo głupcem. Niezależnie czy to Premier, prezydent, czy internetowy troll za judaszowe srebrniki.//

  Piszę dokładnie to samo od lat.
 • @Talbot 07:23:31
  //Putin co wcześniej młówił - popiera prawo do samostanowienia narodów - dlatego zajął Krym i zdestabilizował Donbas. Krym i Donbas od prawie 100 lat należał do Ukrainy.//

  Takiego jełopa to już dawno z siebie nie robiłeś. Upały doskwierają?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:08:09
  "Brawo Jasiu!"

  Dzięki...
  Nie wiem co by tu zrobić żeby było lepiej, więc piszę co myślę.

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:19:56
  Ja już nie mam zdrowia ani chęci użerać się z małymi agencikami wpływu. Dobrze, że tobie jeszcze się chce.
 • @Talbot 08:46:02
  Czy ty w to wierzysz ? To brednie i gebbelsowska demagogia wpajana Polakom przez ich wrogów.

  „Czy Polska ma inne wyjście?” -odwiecznie powtarzany slogan przez głupków. Rozejrzyj się Szwajcaria, Czesi, Węgrzy, Bułgaria, czy ktoś im grozi. PO CO MAJĄ NAPADAC NAS ROSJANIE ? Za mało ziemi mają, surowców im brakuje, mamy cos czego sami mieć nie mogą ?

  „To Niemcy i Rosja napadały na nasz kraj - nie USA.
  Polska samotna nie poradzi sobie w geopolityce, dlatego USA są jedynym gwarantem niepodległości Polski.
  Musimy być w sojuszu z samym diabłem, aby istnieć.
  Rosja wbije nóż w plecy”

  Wiesz, że to Franklin sprzedał Polskę Stalinowi w Jałcie ? Franklin, nawet nie widział potrzeby rekompensaty dla Polski w postaci ziem zachodnich. Stalin tylko złożył ofertę kupna, sprzedał nas prezydent USA, za plecami Angli, ale za wiedzą Churchila.

  Wiesz , że my częściej napadaliśmy na Rosję , niż Rosja na Polskę. Nawet traktując wyzwolenie Polski po II wojnie światowej jako napaść.
 • @Husky 08:54:07
  Huski to wymień ile razy Rosja napadła na Polskę i dlaczego, a ja podam ci ile razy polska napadła na Rosje i dlaczego. Pisz konkrety, a nie pierdoły. Polacy to nie idioci by łykali tylko hasła. Większość ludzi ma wykształcenie i samymi sloganami daleko się nie zajedzie.
 • @Talbot 09:01:37
  Piszesz:
  „Krótko - Polskę do NATO wprowadził Gorbaczow – Rosjanin”

  To Ruscy i Gorbaczow zrobił nam dobrze , czy źle ?

  Mamy się cieszyć , że jesteśmy w NATO i dziękować Rosjanom ? To Gorbaczow podpisał akt akcesyjny za Polaków.

  Do NATO wprowadził nas Brzeziński i Mazowiecki żyd. W 1989 po raz pierwszy, polscy parlamentarzyści brali udział w obradach NATO.
 • @Fischer 10:25:31
  "Wiesz , że my częściej napadaliśmy na Rosję , niż Rosja na Polskę. Nawet traktując wyzwolenie Polski po II wojnie światowej jako napaść."

  Kuźwa, tak podejrzewałem... ;-(

  Masz może na podorędziu jakieś zestawienie?

  Pozdro!
 • @Talbot 06:28:33
  sądziłem , że jesteś rozsądniejszy. Żadnego argumentu nie podałeś, amerykanom wybaczasz wszelkie interwencje, nawet pod nosem Rosji, a ta wg. Ciebie nie ma prawa do obrony swych interesów. Amerykańska polityk otwarcie głosi , że w sianie zamętu na Ukrainie władowała 5mld USD , ale ty widzisz tylko ruchy obronne Rosji jako jej agresję.. Ja staram się oceniać wszystko z zewnątrz, obiektywnie , a Ty to robisz poprzez swoje fobie antyrosyjskie.
  W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś jaki interes ma Rosja w ataku na NATO i co jej taki atak dobrego przyniesie, że ma takie zamiary. I jakie ma szansę ze swym potencjałem gospodarczym i demograficznym utrzymać po ewentualnej agresji wszystko w ryzach. Jaki ma w tym biznes.
  A w ogóle, to byłeś w Rosji, znasz Rosjan?
  Jasnym jest , że Rosja będzie w jakis sposób zaangażowana w rozgrywki polityczne w innych krajach, by realizować swe interesy. Robi to także w stosunku do Polski. Ale aby ku temu by przeciwdziałać są odpowiednie służby. Wszystkie poważne państwa starają się w obrębie swych interesów budować struktury wpływu w innych państwach. Robią to w Polsce prawie wszyscy. USA, Niemcy, Izrael, anglia, Francja, Ukraina i wiele innych Państw. Rolą polskich służb, jest uniemożliwianie takiego procederu, a nie wypowiadanie Rosji wojny gospodarczej i politycznej ku swej zgubie i w imię obcych interesów.
  Niemcy razem z USA rozwaliły Jugosławię, bo była zagrożeniem niemieckich i amerykańskich interesów w tym rejonie i tego nie widzisz, tylko jakieś rosyjskie wpływy w Serbii. Dziwne to wszystko.
  Zagrożeniem dla POlski są amerykańsko-żydowskie roszczenia wobec Polski i nieprzyjazne wobec nas ruchy gospodarczo -polityczne . Nie słyszałem o jakiś roszczeniach rosyjskich.
 • Witamy w Ciemnogrodzie
  Zmarł Rockefeller - zmarł Rothschild.
  Zaczęła się walka o podział świata.
  Rothschild to ten "lepszy" - zaufany Dmitry Anatolyevich Medvedev-http://nczas.com/2008/03/06/olgierd-domino-zyd-na-kremlu/

  A Wy rusofile i rusofoby się podniecacie?
 • @Fischer 10:25:31
  O czyje interesy będą dbać wojska amerykańskie w Polsce? O polskie? Nie sadze. Zapłacimy 2mld żeby jankesi mieli przyczółek do prowadzenia swojej polityki wobec Polski, Rosji i całej Europy wschodniej. Kilka razy już "zapraszaliśmy" obce wojska na polskie terytorium i zawsze to się czkawką odbiło. Najpierw byli Krzyżacy, potem Szwedzi, a ostatnio Armia Czerwona. Czy nasi politycy niczego się nie nauczyli z historii?
 • @Fischer
  Taka baza rozbija NATO od środka.To jest element antyeuropejskiej polityki prezydenta Trumpa. Rosja krytykuje takie pomysły, ale jednocześnie się cieszy, że solidarność w krajach członkowskich NATO słabnie. Dzisiaj jest 51 rocznica jak dzieliło nas 2 minuty od wojny nuklearnej kiedy samoloty izraelskie zaatakowały amerykański okręt USS Liberty, 8 VI 1967, i starali się zrzucić winę na Egipt. Liberty był u wybrzeży Izraela i podsłuchiwał czy żydzi nie wywiną jakiegoś numeru. Żydów to rozwścieczyło, potem powiedzieli, że będą strzelać do każdego kto im wejdzie w drogę a USA podkuliło ogon, i tak jest cicho sza o tym do dzisiaj, a amerykańscy marynarze leżą gdzieś na dnie morza u brzegów Izraela.

  https://www.youtube.com/watch?v=AIhPzTCVjrc&feature=push-u-sub&attr_tag=-imonRN8GvMxWsEa-6
 • @kula Lis 67 12:44:29
  Amerykanie mają na to lekarstwo. Nazywa się Trójmorze, tylko nie wszystkie byłe państwa bloku wschodniego tą idee popierają. Chodzi by powstała ta formacja, która w przyszłości zawrze własne sojusze militarne i odciąży Europę zachodnia od zobowiązań i uchroni ja od konfliktu z Rosją.

  To Europejski warunek, by NATO się nie rozpadło.

  Wyjdzie to wszystko na najbliższym szczycie NATO w Warszawie już jest zakreślona polityka w tym celu i przygotowywane są odpowiednie dokumenty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:24:14
  "Ja już nie mam zdrowia ani chęci użerać się z małymi agencikami wpływu. Dobrze, że tobie jeszcze się chce."

  Wiem, wiem.... - musisz jakoś poustawiać tych przyjezdnych "bystrzaków", żeby chociaż jak najmniej szkód narobili....

  http://m.neon24.pl/06aa0dac275e59cac503f62b99fa3e82,14,0.jpg

  Tak mi się jakoś skojarzyło ;-DDDD
  Ale to chyba tylko "wąskie gardło Toba"

  Pozdro!
 • @Talbot 12:16:21
  A Ty wokoło macieju i żadnych konkretów. Powiem więcej - dalej tak będziesz kręcił bo nie potrafisz udowodnić swoich tez o rosyjskim zagrożeniu dla NATO i Europy.
 • @zadziwiony 14:04:49
  "Talbot 12:16:21
  A Ty wokoło macieju i żadnych konkretów. Powiem więcej - dalej tak będziesz kręcił bo nie potrafisz udowodnić swoich tez o rosyjskim zagrożeniu dla NATO i Europy."

  Niczego nie będę udowadniał - zapytaj właściciela Rassijii Miedwiediewa
  Głupich tu co nie miara...
 • @Fischer 13:07:24
  Siły powietrzne USA chcą ćwiczyć bombardowanie w… amerykańskim rezerwacie! Rezerwat Pustynny w stanie Nevada założono ponad 80 lat temu, by chronić największe w USA stado pustynnych owiec grubonogich. Teraz jego tereny chce przejąć amerykańska armia, by móc ćwiczyć tam młodych rekrutów z bombardowania. Amerykańskie Siły Powietrzne chciałyby dostać prawie 70% obszaru rezerwatu, zajmującego łącznie ponad 6 tys. km2. Dzięki temu mogłyby powiększyć i tak już rozległy teren do swoich ćwiczeń. Wybudowano by tu rozległą infrastrukturę techniczną, w tym dziesiątki mil nowych dróg, ponad 100 mil ogrodzenia i szereg stacji nadawczych. Oczywistym jest, że przekazanie wojsku ponad 2/3 obszaru rezerwatu uniemożliwi jakąkolwiek ochronę tamtejszej przyrody i odetnie od chętnych do zwiedzania go turystów. Park, o którym mowa, jest największym w południowej części USA, obejmującej 48 stanów. W 1936r. założył go prezydent Franklin D. Roosevelt, aby chronić pustynne owce grubonogie ssaka charakterystycznego dla stanu Nevada. Obecnie stanowi on schronienie także dla innych cennych gatunków, m.in. dla zagrożonego wyginięciem żółwia pustynnego. Propozycja przekazania wojsku tak cennego przyrodniczo obszaru spotkała się ze sprzeciwem tysięcy tamtejszych mieszkańców: „Mieszkańcy stanu Nevada, a także inni obywatele naszego kraju, żądają, by Siły Powietrzne nie dążyły do realizacji tak niszczycielskiej dla tych ekosystemów decyzji.” twierdzi Patrick Donnelly, przewodniczący organizacji Center for Biological Diversity. „Ludzie kochają ten park i chcą, by jego mieszkańcy, w tym owce grubonogie, były chronione. Nawet ułamek procenta jego powierzchni nie ma prawa trafić do rąk naszej armii.” „Najcenniejsza dla naszego stanu przyroda znajduje się właśnie w tym parku.” mówi Jose Witt, założycielka stowarzyszenia Friends of Nevada Wilderness. „Nie można dopuścić, by zniszczyły ją ćwiczenia z bombardowań przeprowadzane przez amerykańskie Siły Powietrzne. Tym ziemiom potrzebna jest stała ochrona, zawsze.” „Nasze parki narodowe, od Izembek na Alasce po ten, w Nevadzie, są zagrożone.” dodaje Jenny Keatinge, starszy analityk z organizacji Defenders of Wildlife. „Przejęcie przez Siły Powietrzne rezerwatu w stanie Nevada może stworzyć niebezpieczny precedens dla nich wszystkich. To właśnie na ich ziemiach chroniona jest dzika przyroda, stanowiąca część naszego dziedzictwa narodowego. Ludzie nie chcą, by dostały się one do rąk naszego wojska.” Amerykańska armia próbuje przekonać społeczeństwo do swoich racji na organizowanych przez siebie spotkaniach, jak dotąd bezskutecznie. „Od rdzennych Amerykanów, po przedstawicieli gmin, koniarzy i przyrodników, wszyscy mówimy jednym głosem: Wojsko nie może przejąć terenów naszego ukochanego parku.” mówi Christian Gerlach z organizacji ekologicznej Sierra Club. „Przyroda, kultura i historia są tu zbyt cenne by przeznaczyć je pod militaryzację.” Ostateczne oświadczenie Amerykańskich Sił Powietrznych w tej sprawie ma się pojawić jesienią przyszłego roku. Płynąca z niego rekomendacja będzie stanowić punkt wyjściowy do obrad Kongresu nad tym tematem.

  Tekst źródłowy: http://www.biologicaldiversity.org/
 • @Fischer 13:07:24
  Od początku dobrej zmiany jak na razie bezskutecznie apeluję do posłów PiS i Kukiz 15 o przeprowadzenie takiej zmiany jakiej dokonała mała Słowenia zaraz po wstąpieniu do Unii Europejskiej aby zabezpieczyć się przed skutkami podpisania CETA. Słowenia konstytucyjnie zakazuje prywatyzacji ujęć wody, według władz woda należy do obywateli. W 2013 ówczesny prezes koncernu Nestle, Peter Brabeck-Letmathe, wywołał ogólne wzburzenie twierdząc, że woda nie jest czymś, co się ludziom należy, lecz rynkowym towarem. Nestle, największa firma spożywcza na świecie, jest liderem wśród korporacji prywatyzujących ujęcia wody na świecie, przez co często odcina się od nich lokalne społeczności. Choć poglądy Brabeck-Letmathe’a podziela część władz krajów zachodnich, to Słowenia sprzeciwiła się tym zapędom i uznała dostęp do czystej wody pitnej za prawo człowieka zagwarantowane w jej konstytucji. 2/3 parlamentarzystów tego kraju zagłosowało za wprowadzeniem artykułu z zapisem, że: „każdy ma prawo do dostępu do wody pitnej.” W artykule zaznaczono także, że woda nie jest towarem rynkowym, a „zasoby wodne są dobrem publicznym, którymi zarządza państwo.” Słoweńska opozycja, Partia Demokratyczna, wstrzymała się od głosu twierdząc, że wprowadzona do konstytucji poprawka jest niepotrzebna, a jej celem było jedynie zwiększenie popularności partii rządzącej. Choć dla wielu Amerykanów Słowenia to jedynie miejsce narodzin pierwszej damy – Melanii Trump, to ten górzysty kraj leżący we wschodniej części Europy to prawdziwy magazyn ogromnej ilości świeżej wody. Ponad połowę jego terytorium pokrywają rodzime lasy. Wcześniej tego roku Słowenię ogłoszono jako najbardziej zieloną lokalizację turystyczną, a Ljubljanę uznano za najbardziej zieloną stolicę Europy. Ostatni ruch chroniący państwowe zasoby wodne potwierdził ekologiczną reputację tego kraju. Słoweński premier, Miro Cerar, nazwał czystą wodę pitną „złotem 21-szego wieku” i wezwał ustawodawców do głosowania za wprowadzeniem poprawki. Cerar dodał, że: „Słoweńska woda jest wysokiej jakości i z powodu swojej wartości z pewnością w przyszłości będzie na celowniku innych krajów i międzynarodowych korporacji. Stopniowo będzie to coraz cenniejszy towar, presja z nią związana będzie rosła, a my nie możemy jej się poddać.” Cerar przewiduje, że światowe wojny o zasoby wodne rozpoczną się szybciej niż wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę. W Stanach Zjednoczonych naukowcy z NASA twierdzą, że już w 2017 Kalifornia nie będzie miała wody z powodu długotrwałej suszy utrzymującej się w tym regionie. W innych częściach świata susze, pustynnienie i złe zarządzanie już doprowadziły do kryzysów wodnych, a perspektywa ich rozwiązania jest mglista. Całym społecznościom grozi zagłada z powodu braku dostępu do wody. Niestety, temat ten rzadko jest podnoszony przez korporacyjne media czy alternatywnych dziennikarzy, co oznacza, że wielu ludzi czy całe państwa nie podejmą działań zapobiegawczych, choćby takich, jakie podjęła Słowenia. W tym samym czasie prywatne koncerny, takie jak Nestle, zwiększają wydobycie słodkiej wody, pakując ją w butelkę, sprzedając i powiększając stan swojego portfela. W jednym z najbardziej przejmujących przypadków Nestle potroiło ilość wydobywanej wody ze zbiornika w Michigan, który znajdował się zaledwie 20 km od miasteczka Flint. A jego mieszkańcy przez ponad rok nie mieli dostępu do czystej wody. Zasoby wody już są zagrożone. Trzeba zmusić korporacje i te rządy, które je wspierają, do odstąpienia od chęci prywatyzacji wody zanim będzie za późno.

  Tekst źródłowy: http://www.trueactivist.com/
  A CBA śpi... Brudne pieniądze są jeszcze silniejsze niż dobra zmiana...
  http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poprawka-senatu-w-sprawie-in-house-pokazuje-sile-brudnych-pieniedzy,81668.html
  Kręci się lody nie tylko na ściekach...

  http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/kto-zarabia-na-odpadach-na-pewno-nie-gminy,98608.html
 • @Fischer 13:07:24
  Pentagon chce wpuścić GMO do oceanów. Amerykańska armia planuje stworzyć genetycznie modyfikowane organizmy morskie, które będą dla niej szpiegować życie podwodne. Choć brzmi to jak fantazja, to niestety nią nie jest. Działająca przy Pentagonie Agencja DARPA (tj. Agencja ds. Projektów Badawczych w Obszarze Obronności) właśnie uruchomiła program, którego celem jest poznanie naturalnie występujących u organizmów morskich zdolności do detekcji. Realizację projektu o nazwie Persistent Aquatic Living Sensors ma nadzorować Biuro ds. Technologii Biologicznych. Obserwacji zostaną poddane wszelkie organizmy wodne, od bakterii do dużych ryb. Badaczy interesuje przede wszystkim ich reakcja na sąsiedztwo statków podwodnych. Kolejnym krokiem ma być sprawdzenie, czy transgeniczne odpowiedniki organizmów morskich nie sprawdzą się jeszcze lepiej, np. do namierzania wrogich okrętów. „Wybudowany pośród żywych organizmów gęsty system czujników dostarczy nam wielu informacji”. – twierdzi wojsko i tłumaczy: „Życie wodne przystosowuje się do otaczającego go środowiska. Ewolucja wyposażyła w tym celu organizmy morskie w niespotykane na lądzie zdolności do odczuwania najróżniejszych bodźców: dotykowych, elektrycznych, akustycznych, magnetycznych, chemicznych i optycznych. Nawet bardzo słabe światło nie jest dla nich przeszkodą do polowania czy ucieczki w ciemnościach.”
  Projekt jest w początkowej fazie, stąd jego szczegóły są nieznane. Aktualnie DARPA szuka pomysłów, jak wyłapywać reakcje organizmów morskich na obecność statków podwodnych, jak je interpretować i jak zapisywać w bazach danych. Jednocześnie Agencja deklaruje, że w badaniu nie będą uczestniczyć inteligentne ssaki i gatunki zagrożone, choć samo wyrażenie: „inteligentne ssaki” jest niejednoznaczne. Dotyczy to przede wszystkim delfinów, których 100 osobników jest przetrzymywanych w zamknięciu w okolicach San Diego, a amerykańska armia prowadzi na nich eksperymenty i wykorzystuje do celów militarnych. Największe obawy są jednak związane z kwestią GMO. Choć w projekcie zastrzeżono, że wykorzystanie jakichkolwiek modyfikowanych organizmów będzie wymagać zachowania odpowiednich środków ostrożności, to istnieje duże ryzyko, że raz wpuszczone do oceanów będą się tam krzyżować z gatunkami rodzimymi, a w kolejnych pokoleniach przybywać będzie osobników z cechą genetycznie zmodyfikowaną. Z czasem cały ocean zapełni się istotami transgenicznymi, a to nieodwracalnie zmieni istniejące morskie ekosystemy. DARPA zapewnia, że gatunki GMO będą badane w ograniczonych i wydzielonych strefach. Jednak, jak wskazuje portal Motherboard: „W celu przeprowadzenia rzetelnych i dokładnych badań nad organizmami transgenicznymi wojsko będzie musiało je wypuścić na wolność, gdzie mogą ekspandować, a nawet z czasem eliminować rodzime gatunki.” Inna obawa wiąże się z konsumpcją tych genetycznie modyfikowanych stworzeń przez nas, ludzi, i ewentualnego wpływu na nasze zdrowie. Poza GMO ważna jest jeszcze jedna kwestia: moralna – czy wolno amerykańskiemu wojsku wykorzystywać należące do wszystkich nas oceany do doskonalenia swoich szpiegowskich metod? Poza tym zwierzęta to nie zabawki dla żołnierzy. Nie wolno ich traktować jak obiekty, które po rozpoznaniu ich naturalnych zdolności można dowolnie zmieniać i przekształcać. Tym bardziej, że to właśnie te, jeszcze nie zmienione, stanowią bezcenną cząstkę naszych oceanicznych ekosystemów. DARPA powinna odstąpić od kontynuacji tego programu. Oczywistym jest przecież, że skutki tego projektu dotkną nie tylko żołnierzy, ale całe oceany, stworzenia je zamieszkujące oraz ludzi, którzy są od nich zależni.

  Tekst źrodłowy: http://www.earthisland.org/
 • @Fischer 13:07:24
  10 największych firm zbrojeniowych na świecie, czyli kto dziś zarabia na wojnach. Co roku świat wydaje na wojny prawie 1,7 tryliona dolarów, z czego tylko w 2016r. 375 miliardów przeznaczono na sprzęt zbrojeniowy. W dzisiejszych czasach niezależnie czy chodzi o broń, czołgi, samoloty, pociski czy statki, każde państwo znajdzie dostawcę na produkt, który szuka. A dostawca nieźle na tym zarobi. Poniżej przedstawiono listę 10 firm zbrojeniowych, które w 2016 osiągnęły najwyższe dochody ze sprzedaży swoich produktów. Dane pochodzą ze Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI), zajmującego się analizą transakcji kupna i sprzedaży na rynku broni:

  NR 1: Lockheed Martin.

  Firma amerykańska, której sprzedaż w 2016r. wyniosła 40,8 mld dolarów. Obecnie zatrudnia ponad 140 tys. pracowników na całym świecie. Ma siedzibę także w Polsce, gdzie zakupiła nasze największe zakłady lotnicze PZL Mielec, założone jeszcze przed wojną w 1938r. Producent słynnych samolotów wielozadaniowych F-16 oraz F-35, które mają je zastąpić. W 2017 tylko na sprzedaży systemu antyrakietowego THAAD do Arabii Saudyjskiej koncern zarobił 15 miliardów dolarów.

  NR 2: Boeing.

  Firma amerykańska, której sprzedaż w 2016r. wyniosła 29,5 mld dolarów. Najczęściej kojarzy się z samolotami pasażerskimi, jednak Boeing od lat działa również w branży zbrojeniowej. Przykładowo, w trakcie II Wojny Światowej jego zakłady, zatrudniające już wtedy ponad 40 tys. pracowników, produkowały głównie bombowce. Część z nich okryła się nawet niechlubną chwałą, tak jak Boeing B-29 zrzucające bomby na Hiroszimę i Nagasaki. Aktualnie firma odczuwa dotkliwie konkurencję ze strony Airbusa. Jej sytuację miał poprawić B787 Dreamliner, z ceną 150 mln dolarów za sztukę, który jednak nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

  NR 3: Raytheon.

  Firma amerykańska, której sprzedaż w 2016r. wyniosła 22,9 mld dolarów. W 2017 koncern podpisał umowę ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi na dostawę 100 amerykańskich pocisków GEM-T z ceną 4,3 mln dolarów za sztukę. Firma zatrudnia prawie 80 000 osób na całym globie. Produkuje systemy obrony powietrznej i antybalistycznej, m.in. Patriot, do którego kupna przymierza się nasz kraj.

  Nr 4: BAE Systems.

  Firma brytyjska, której sprzedaż w 2016r. wyniosła 22,8 mld dolarów. Koncern posiada swoje placówki w 40 krajach, także w Polsce gdzie wraz z Solarisem współpracuje przy produkcji hybrydowych napędów elektrycznych do autobusów. Poza sprzętem dla cywilów, w asortymencie jego produktów znajdzie się także broń nuklearna oraz bomby kasetowe, dla których część krajów domaga się wprowadzenia zakazu ich używania ze względów humanitarnych. W styczniu tego roku firma zaproponowała Amerykańskiej Marynarce Wojennej zakup broni mikrofalowej zdolnej do obezwładniania systemów elektronicznych samolotów i śmigłowców, a nawet bezzałogowych pojazdów podwodnych.

  NR 5: Northrop Grumman.

  Firma amerykańska, której sprzedaż w 2016 wyniosła 21,4 mld dolarów. Ten największy producent okrętów na świecie, poza statkami i branżą zbrojeniową zajmuje się także astronautyką i aeronautyką. W ostatnim czasie przejął firmę Orbital ATK produkującą rakiety kosmiczne i satelity do zastosowań wojskowych i komercyjnych. Dzięki tej transakcji koncern ma nadzieję na opracowanie nowych modeli pocisków wyposażonych w systemy rakietowe.

  NR 6: General Dynamics.

  Firma amerykańska, której sprzedaż w 2016 wyniosła 19,2 mld dolarów. Na swoim koncie ma dostawę pierwszej w historii amerykańskiej armii łodzi podwodnej (SS-1) w 1900r. Wiele lat później koncern zajmował się produkcją F-16, obecnie oferowanych przez Lockheed Martin. Obecnie firma produkuje głównie sprzęt dla wojsk lądowych i marynarki wojennej. W najbliższym czasie planuje zainwestować 2 miliardów dolarów w swoje stocznie w związku ze zwiększonymi zamówieniami ze strony amerykańskiej armii.

  NR: 7 Grupa Airbus.

  Konsorcjum europejskie z główną siedzibą w Holandii i sprzedażą w 2016 w wysokości 12,5 mld dolarów. Firma zatrudnia ok. 50 tys. pracowników w różnych krajach Europy oraz… w Chinach! Poza samolotami cywilnymi koncern działa także od lat 90-tych w branży wojskowej, produkując głównie powietrzne tankowce oraz samoloty transportowe. Obecnie ma spore kłopoty z powodu zarzutów korupcyjnych w Wielkiej Brytanii.

  NR: 8 BAE Systems (spółka córka)
  Firma amerykańska, ze sprzedażą w 2016 za 9,3 mld dolarów.

  NR: 9 L3 Technologies
  Firma amerykańska, ze sprzedażą w 2016 za 8,9 mld dolarów.

  Nr: 10 LEONARDO
  Firma włoska, ze sprzedażą w 2016 za 8,5 mld dolarów.  USA, USA! Powszechnie wiadomo, że Stany Zjednoczone są jednym z głównych graczy w branży zbrojeniowej. Jednak powyższe dane jednoznacznie wskazują na ich pozycję lidera. Na 10 największych firm w tym przemyśle 7 jest amerykańskich. 3 z nich zajmuje pierwsze pozycje rankingu. Biorąc pod uwagę ranking SIPRI przedstawiający nie 10, lecz 100 największych firm zbrojeniowych w 2016r., okazuje się, że na amerykańskie koncerny przypada 58% zysku całej branży, tj. 217 mld dolarów. 3 pozostałe firmy z pierwszej dziesiątki to firmy europejskie. W rankingu 100 największych firm zbrojeniowych pierwszy rosyjski koncern, United Aircraft Corporation, pojawia się dopiero na 13 pozycji.
  Warto dodać, że w zestawieniu nie uwzględniono przedsiębiorstw chińskich ze względu na brak wiarygodnych dla nich wyników sprzedażowych. Jednak biorąc pod uwagę wzrost wydatków tego kraju na sprzęt zbrojeniowy (prawie trzykrotny od 2002) oraz inne informacje związane z tą branżą, można założyć, że w pierwszej dziesiątce rankingu SIPRI znalazłyby się dwie chińskie firmy: lotnicza AVIC oraz Norinco, znana z produkcji samochodów i motocykli dla cywilów oraz materiałów wybuchowych, broni i amunicji na potrzeby armii.

  Na podstawie:
  www.visualcapitalist.com/
  https://www.sipri.org/
 • Drogi Talbocie,
  Powstrzymałem pokusę pójścia na łatwiznę czyli opierdolu połaczonego z wyzwiskami i postanowiłem jeszcze raz, jak chłop krowie na miedzy:

  POLSKĘ może obronić (poza NMP, Królową Polski) jedynie POLSKIE WOJSKO.

  "politolog" Wróblewski pierdoli androny

  pozdrawiam Cię

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY