Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
921 postów 7371 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Putin zostanie nieformalnym "carem" Rosji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Witamy w erze dożywotnich prezydentów

 

 

Jak wiadomo Władimir Władimirowicz Putin wygrał z miażdżącą przewagą tak zwane wybory prezydenckie, wyborcze show rozgrywające się w Rosji co jakiś czas i dzięki temu został wybrany na kolejną, czwartą już kadencję prezydencką. Stało się to mimo tego, że konstytucja tego kraju pozwala na sprawowanie władzy na stanowisku prezydenta jedynie dwa razy!

Jak wiadomo w przeszłości Władimir Putin obszedł ustalenia konstytucji Federacji Rosyjskiej doprowadzając do wyboru na 4 lata swojej marionetki, Dymitra Miedwiediewa. Potem ponownie przejął urząd i nic nie wskazuje na to, że zamierza z niego kiedykolwiek zrezygnować.

Prawdopodobnie Putin będzie rządził aż któregoś dnia usłyszymy, że nie żyje, albo, że się rozchorował i pojechał się leczyć na daczę pod Moskwą, jak to mają w zwyczaju rosyjscy satrapowie u schyłku władzy. Nie można wykluczyć, że zanim to nastąpi Putin, jako człowiek służb, będzie chciał jakoś zachować kontrolę i wcześniej kogoś namaścić na swojego następcę.

Prezydent Putin i prezydent Łukaszenka

Prezydent Władimir Putin pozostaje u władzy już 18 lat, co jest nie lada osiągnięciem. Mimo, że zachodnie media wskazują na liczne fałszerstwa wyborcze jego wynik jest imponujący. Przy 67 procentowej frekwencji za Putinem było 76 procent Rosjan. Cieszy się on zresztą takim poparciem, że opowieści o fałszerstwach jako przyczynie jego zwycięstwa to chyba w dużej mierze myślenie życzeniowe.

Dożywotni prezydent Chin - Xi Jinping

Warto też zwrócić uwagę, że to chyba taka nowa moda. Wschodni przywódcy jeden po drugim postanawiają rządzić do śmierci. Ostatnio kadencyjność zniesiono w Chinach co właściwie pozwoli prezydentowi Xi Jinpingowi sprawować władze dowolnie długo. Putin jeszcze do tego nie doszedł, ale może próbować zrealizować ten sam plan. 

 

W 2024 roku, do kiedy potrwa jego kadencja, będzie miał 72 lata i niektórzy. Nie będzie czasu na kolejnego "Miedwiediewa" zatem konstytucja Federacji Rosyjskiej będzie zapewne w najbliższej sześciolatce zmieniana aby zalegalizować kolejne lata władzy "cara" Putina. Podobnie zrobił przecież nasz dobry znajomy prezydent Aleksander Łukaszenka i wieczny prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew. Czas pokaże czy dołączy do nich wkrótce Władimir Putin?

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/putin-zostanie-nieformalnym-carem-rosji-witamy-w-erze-dozywotnich-prezydentow

Wszystkie zamachy na pierwszych sekretarzy ZSRR

Przywódców Związku Radzieckiego wielokrotnie próbowano zabić. Polowali na nich zamachowcy z zagranicy, partyjni konkurenci do władzy, a także zdesperowani obywatele sowieckiego imperium.

W ZSRR funkcja partyjnego aparatczyka nie wiązała się jedynie z przywilejami władzy. Wbrew komunistycznej propagandzie mieszkańcy Kraju Rad dalecy byli od miłości do nomenklaturowych możnowładców, dlatego nierzadko w pojedynkę próbowali zmienić bieg historii. Sielankowe życie sekretarzy zakłócała również bezpardonowa walka o stanowiska i wpływy, a wykazu niebezpieczeństw dopełniały zagraniczne wizyty. Jeśli się pokusić o statystkę, to łatwiej policzyć radzieckich bonzów, którzy zmarli śmiercią naturalną, niż tych, o których zgonie zadecydował „niewyjaśniony zbieg okoliczności". Wszyscy komunistyczni wodzowie, od Lenina po Gorbaczowa, byli także obiektami mniej lub bardziej udanych aktów indywidualnego terroru. Co ciekawe, część zamachów była wynikiem frakcyjnych starć o władzę, dlatego w ich przygotowaniu z czekistowskim zapałem uczestniczyły radzieckie służby specjalne. Propaganda skrzętnie ukrywała zamachy, a te, które wydostały się na światło dzienne, wykorzystywała dwojako. Z losu terrorystów czyniono przestrogę dla naśladowców, ofiary ubierano w szaty świeckich męczenników.

 

KOMENTARZE

 • Car
  https://img3.dmty.pl//uploads/201403/1394218167_ygjebp_600.jpg
 • Putin zostanie nowym rosyjskim carem?
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/525/98/5259853.jpg

  Nie warto dążyć do władzy absolutnej i „zostać carem", najważniejsze to odpowiednio dysponować uprawnieniami, które już istnieją - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla amerykańskiego reżysera Olivera Stone ' a.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201706125654232-sputnik-putin-car-wywiad/
 • @Nibiru 17:16:27
  Przemówię Obrazem...

  https://img5.dmty.pl//uploads/201801/1516360505_nyd7d7_600.jpg
 • Do koni trojańskich...
  Pośmiejmy się też z polskiego prezydenta

  https://img8.dmty.pl//uploads/201609/gallery_1473278143_977013.jpg
 • @Nibiru 17:41:36
  'Zajmijmy się producentami i reżyserami tego szołu."

  http://lapostexaminer.com/wp-content/uploads/2014/04/Vladimir_Putin_at_APEC_Summit_in_China_19-21_October_2001-13.jpg
 • @Talbot 17:48:53
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/06/a150.jpg

  http://floppingaces.net/wp-content/uploads/2014/03/obama-twerking-putin1.jpg
 • Smutna prawda...
  https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201802/1518553486_gn7jhh_600.jpg
 • @Talbot 17:57:38
  Talbociku milutki: Władimir Putin to najbardziej zagorzały anty syjonista na świecie.
  Kiedyś strona polska zadała prezydentowi FR pytanie - pretensje o zbrodniarzach, którzy zamordowali Polaków w Katyniu, Miednoje itd., Putin odpowiedział, że w Rosji ich już nie ma, ponieważ albo zmarli albo wyjechali do swojego nowego państwa! UUuuuuuuuu od tego momentu Putin ma przerypane w środowisku żydowskiego syjonizmu a zatem w krajach anglosaskich i ich koloniach.
  Do tego jeszcze nieprzestrzeganie tzw. zachodnich wartości, czyli zakaz obnoszenia się ze swoją "innością" czyli zakaz parad równości, zdecydowana walka ze zboczeniami, propagowanie rodziny mężczyzna i kobieta, popieranie cerkwi prawosławnej.
  Do tego jeszcze bezczelne zajumanie Krymu, przewidzianego na osiedlanie się żydowskich osadników i dla baz NATO.
  Zatem Talbociku, jako normalny Polak, dbający o swoje i polskie interesy, uważam, że państwo rosyjskie musi być silne aby żydowski plan rządzenia światem, nie został zrealizowany. Zatem jak dla mnie Putin może i carem zostać.
  Inaczej i Ty Talbociku zostaniesz zaczipowany, choć obawiam się, że już jesteś.
 • @Talbot 17:57:38
  no smutna
  https://media.teleman.pl/photos/470x265/Rok-1612.jpeg
 • @lorenco 18:31:42
  A ci co mordowali Polaków, to przyjechali z Palestyny do Rosji?
  Czy byli oni obywatelami Izraela, czy Rosji - jakim językiem się posłuiwali?
  Czy Cygan mający polski paszport po przyjeździe do Anglii dokona kradzieży, to tamtejsze gazety napiszą, że zrobił to Cygan - czy Polak?
  Teraz można odnieść takie wrażenie, że w ZSRR nie było Rosjan - tylko sami żydzi.
 • @Talbot 17:05:48
  Fajne. Umieszcze sobie na sportowej koszulce.
 • @Talbot 18:45:46
  //A ci co mordowali Polaków, to przyjechali z Palestyny do Rosji?//

  Z Palestyny? cóż za bzdura! Przyjechali oczywiście z Polski.W Rosji nie ma (i nie było) innych Żydów niż ci którzy pochodzili z Rzeczpospolitej.Do dziś widoczne jest to chociażby w brzmieniu nazwisk.
  Z uwagi na prawosławną religie Żydzi mieli zakaz wjazdu do Rosji ( chyba że się ochrzcili )
  Od południa nie napływali bo tam jak wiadomo czyhał na nich groźny islam jedynym naturalnym kanałem była granica z Rzeczpospolitą.
  To Rzeczpospolita była rozsadnikiem żydostwa.

  Fragment listu Iwana IV do Zygmunta Augusta

  "Do mojego państwa żaden Żyd wjechać nie może i żadnego tu nie chcemy ,a chcemy tego żeby Bóg dał
  mieszkańcom mego państwa pokój bez zgryzot.A TY bracie nasz o Żydach racz do nas nie pisać bo oni ruskich ludzi od chrześcijaństwa odwodzili ,trujące zioła na nasze ziemie przywozili i nikczemności liczne ludziom naszym robili "
 • @lorenco 18:31:42
  W Katyniu mordu dokonywali etniczni Rosjanie czy tylko żydzi rosyjscy
 • @fretka 18:42:24
  Rosji po rozpadzie ZSRR, przyznano następstwo prawne, aby zachować ciągłość państwa - Ukraina zaczyna od zera.
  Rosja przyjęła na siebie wszystkie prawne zobowiązania po ZSRR.
  Rosja powinna przejąć odpowiedzialność za zbrodnie dokonane przez ich obywateli na Polakach.
  Tak jak to zrobili Niemcy.
 • TUSK NIE POGRATULOWAŁ PUTINOWI
  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie złożył gratulacji Władimirowi Putinowi po jego ponownym wyborze na prezydenta Rosji.

  Jak powiedział przewodniczący na konferencji prasowej, po ataku na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala w Salisbury, "nie był w nastroju, aby świętować ponowny wybór prezydenta Putina".
 • Szanse Polski na otrzymanie reparacji wojennych od Rosji
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/620/77/6207732.jpg

  Perspektywy otrzymania przez Polskę reparacji wojennych od Rosji, jak i od Niemiec, są zerowe. Takie żądania są ślepym zaułkiem – powiedział w rozmowie z RIA Novosti wiceprzewodniczący Komisji Spraw Międzynarodowych Rady Federacji Władimir Dżabarow.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201709026207758-sputnik-polska-rosja-reparacje/

  Reparacje dla Polski również od Rosji? „Rachunek byłby dużo wyższy niż w stosunku do Niemiec”

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/o211.jpg

  "Trzeba powiedzieć jasno – oba państwa, zarówno Niemcy, jak i Rosja, są kontynuatorami tych, które istniały we wrześniu 1939 r. Dzisiejsze Niemcy kanclerz Merkel są prawnym i moralnym następcą III Rzeszy Hitlera, a Rosja Putina jest następcą Rosji Stalina. Domaganie się roszczeń od jednych i od drugich to po prostu akt sprawiedliwości dziejowej"

  http://niezalezna.pl/203520-reparacje-dla-polski-rowniez-od-rosji-rachunek-bylby-duzo-wyzszy-niz-w-stosunku-do-niemiec
 • @Talbot 18:45:46
  Tak jak i w Polsce żydzi posługiwali się swoim językiem. Przybyli najpierw wyrzuceni przez faraona do Europy zachodniej, potem wyrzuceni z Europy zachodniej udali się na Ziemie Słowiańskie, przyjęci przez gościnnych Słowian chlebem i solą. To byli do powstania państwa Izrael bezpaństwowcy. Pomimo, że mają swoje państwo, nadal chcą rządzić całym światem.
  Cygani, czyli Romowie, pomimo swojej odrębności, nie włażą Polakom na głowy i nie mają ambicji rządzić Polakami jak syjoniści gojami, zresztą Romowie to też dla nich goje.
  II RP, ze względu na to, że żydzi w Polsce nie umieli mówić w polskim języku, wydała ustawę o tym, że ci, którzy nie nauczą się j. polskiego, nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, zatem większość takowych wolała przeprowadzić się do Wolnego Miasta Gdańsk, niż nauczyć się gojowskiego języka.
  Polacy pracowali na żyda, ponieważ żyd podczas I W. Św. odraczał się od wojska, bo religia zabraniała mu brać broń do ręki: kiedy mężowie, synowie polscy ginęli na wojnie, żyd prowadził geszeft, pożyczał majątkom polskim pozbawionym mężczyzn pieniądze na wysoki lichwiarski procent, których wdowy nie mogły spłacić, zatem przejmował polskie majątki, dworki itp. za bezcen.
  Tak więc po wojnie utarł się slogan: nasze kamienice, wasze ulice.
  Przypuszczalnie żydzi, którzy nie uciekli do USA czy gdzieś tam indziej, czyli biedota żydowska liczyła na to, że dorobi się na II W. Św. jak ich bogaci poprzednicy. Też nie chcieli walczyć zbrojnie no i błąd!
  Powracając do Rosji carskiej a potem ZSRR, ta sama historia, lecz żydostwo tam dostało się do władzy w 1917 roku a u nas po 1944 roku z przerwą 1952 - 1989.
 • @Talbot 19:37:11
  Wyciągają kasę od Niemiec i Rosji aby swoim pobratymcom zapłacić za stracone żydowskie mienie jak tylko Trump podpisze ustawę?
 • @lorenco 19:42:33
  Żydzi deportują Polaków na Sybir

  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/pictures/2015/02/10/800/400/sybir.png

  10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich, w czasie której według danych NKWD do północnych obwodów Rosji i na zachodnią Syberię wywieziono około 140 tys. ludzi.

  W czasie transportu ludzie umierali z zimna, głodu i wyczerpania.

  Decyzję o deportacji wydała 5 grudnia 1939 r. Rada Komisarzy Ludowych. Przez następne dwa miesiące trwały przygotowania do jej przeprowadzenia, w czasie których sporządzano listy i prowadzono „rozeznanie terenu”.
 • @Husky 19:13:52
  Tego nie wiadomo.Ale wyjaśni się bo sprawa jest "rozwojowa".Myślę że śledztwo zostanie wznowione.
 • @Talbot 19:52:49
  To, że ich denuncjowali żydzi i banderowcy, tego nie napiszesz.
  No, ale...
  dlatego Talbot trzeba ćwiczyć sztukę przetrwania w warunkach ekstremalnych, bo jak Putin napadnie i będzie wywozić na Sybir, trzeba mieć odporność.
  A tu, spadnie 20 cm śniegu, mróz -10 stopni i od razu labidzenie.
 • @Husky 19:13:52
  Lista oprawców była tu na Neonie wielokrotnie przedstawiana.
  Pochodzenie żydowskie, ukraińskie i kilku rosyjskiego pochodzenia.
 • @lorenco 19:42:33
  Putin pisze o swojej rodzinie. "Ojciec w NKWD, 3-letni brat zmarł w Leningradzie"
  Władimir Putin w miesięczniku "Rosyjski pionier" napisał tekst pt. "Życie to sztuka prosta i okrutna", z którego czytelnicy mogą dowiedzieć się o przeszłości rodziców prezydenta Rosji, śmierci jego brata i o tym, dlaczego matka i ojciec "nie potrafili nienawidzić wrogów" - informuje portal tvn24.pl.

  https://www.wprost.pl/504764/Putin-pisze-o-swojej-rodzinie-Ojciec-w-NKWD-3-letni-brat-zmarl-w-Leningradzie

  Estończycy wydali ojca Putina

  Rosyjski premier do dziś ma uraz do Estonii – wynika z tajnej depeszy
  Taką informację estoński ambasador w Afganistanie i Pakistanie przekazał w 2009 roku amerykańskim dyplomatom w Tallinie. Ci umieścili ją w tajnej depeszy, która najpierw trafiła do Waszyngtonu, a teraz została ujawniona przez portal WikiLeaks.

  http://www.rp.pl/artykul/713327-Estonczycy-wydali-ojca-Putina.html
 • @Talbot 19:21:15
  ,,Rosja powinna przejąć odpowiedzialność za zbrodnie dokonane przez ich obywateli na Polakach.
  Tak jak to zrobili Niemcy. ,,

  Nie pal głupa z tą niewiedzą ..

  ,, W listopadzie 2010 r. Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, przyjęła uchwałę, w której uznała mord na polskich oficerach w 1940 r. za zbrodnię reżimu stalinowskiego, a ZSRS - za państwo totalitarne. Duma uchyliła się jednak od rozwiązania problemu pośmiertnej prawnej rehabilitacji ofiar katyńskiej tragedii, uznając, że "z wyczerpującą oczywistością" zamordowanych polskich oficerów "zrehabilitowała już sama historia". ,,

  No a jak was panowie tak kręci Putin .. rączki do roboty i po sprawie , ulży.

  a potem spokojnie po kwiczeć ..bo tyle tylko możecie . z pozdrowieniem
 • @ikulalibal 20:00:58
  A z ofiarami katyńskimi w Polsce wszystko nie jest łatwe. Wiadomo, że ''12 kwietnia 2010 r. w rozmowie telefonicznej działający prezydent Władimir Putin poinformował polskiego prezydenta A. Kwaśniewskiego, że podczas prac nad poprawą Miejsca Pamięci Katyńskiego znaleziono nowe groby polskich żołnierzy.
  Gazeta Wyborcza doniósł 13 i 14 kwietnia 2000 r., Że żona polskiego prezydenta, Jolanta Kwaśniewska, odwiedziła polski memoriał w Katyniu: "władze Smoleńskie pokazały miejsce kilkaset metrów od polskiego cmentarza, gdzie mogą znajdować się ciała zamordowanych Polaków ".
  Od tego czasu minęło 15 lat, ale w Polsce woleli zapomnieć o nowym, dziewiątym grobie Katynia. Nie chcę dotykać tego tematu i Radzivinovich. Jaki jest powód? Przecież polskie władze i opinia publiczna deklarują, że los każdego Polaka, który zginął w Katyniu, jest święty.?''
 • @fabi 20:39:42
  Ja też mam od dłuższego czasu takie wrażenie, że oni podkochują się w Putinie:)
  Albo są pod wpływem tych tam na zachodzie, którzy ze względu na swobody seksualne i wartości mniejszości seksualnych czy rasowych, otrzymali najwyższe stanowiska i podkochują się w Putinie a wkurza ich to, że takie "ciacho" nie jest gejem:)
  A od miłości do nienawiści niedaleko:)
 • @lorenco 20:59:18
  Sergiej Ławrow odchodzi z Kremla.
 • @lorenco 20:10:11
  //kilku rosyjskiego pochodzenia.//
  kilku ?
 • @Talbot 21:03:32
  I Miedwiediew
 • @fretka 20:51:05
  //Od tego czasu minęło 15 lat, ale w Polsce woleli zapomnieć o nowym, dziewiątym grobie Katynia. Nie chcę dotykać tego tematu i Radzivinovich. Jaki jest powód? //

  Jaki powód ..jaki powód...A zwyczajny ! konieczność utrzymania się w limitach wyznaczonych arytmetyką. :)
  Najpierw "zawłaszczono" obce szczątki a potem jak odnajdują się te prawdziwe nie ma gdzie je upchnąć (w matematycznym tego słowa znaczeniu)
  Co innego gdyby "obowiązywała wersja" 45.000 zamordowanych ale zdecydowano się na wariant z 20.000 więc sama rozumiesz.
  (chyba wiesz że za jelcyna jak "odnajdowano dokumenty" to pracowano nad takim z wersją 45.000 ofiar ) jak nie wiesz to poczytaj http://doc20vek.ru/node/2256
 • @ikulalibal 21:26:11
  Temat z Katyniem jest dość niebezpieczny. Iluchin za to zginał w niewyjaśnionych okolicznościach.
 • @fretka 21:34:16
  Być może.Ale "nie bawmy się w macierewicza" i powiedzmy sobie że Iluchin był w wieku w którym "takie rzeczy" się zdarzają.Każdy z nas w najbliższym otoczeniu zna najmniej kilka takich przypadków.Żył sobie chłop,żył,na nic nie chorował a tu nagle zawał (lub wylew).
  Śmierć Iluchna choć nagła i niespodziewana mogła być naturalna.
  Katyń to temat bolesny,bardzo niewygodny,ale przecież istnieją w publicznej przestrzeni osoby (bardzo autorytatywne osoby) które ten temat poruszają,mówią o fałszerstwach i szczęśliwie żyją.
 • @ikulalibal 21:49:50
  No nie wiem, może i tak ale jeżeli chodzi o te osoby to kto w Polsce ten temat porusza?
 • @fretka 22:14:26
  Fakt.W Polsce nikt nie porusza TEGO tematu.Chętnie rewiduje to i tamo,niejedno demaskuje bez zmiłuj się,ale TEGO nie tyka.
  Już choćby z psychologicznego punktu widzenia to fascynujące.Jaka była by reakcja.Nie jesteś ciekawa?
  PS
  ale nie na skale forum na jakimś portalu ale taką frontalną,zmasowaną.
 • a w Polsce carem jest Makrela
  i jej księciem Jonny Daniels... no chyba że to Niemcy chodzą na pasku USreala ;)
 • @lorenco 20:59:18
  Polska podejmie zdecydowane kroki wobec Rosji? MSZ ujawnia dwa potencjalne scenariusze. Wiceszef polskiej dyplomacji Bartosz Cichocki poinformował, że możliwe jest podjęcie przez Polskę kroków wobec Rosji w reakcji na próbę zabójstwa Siergieja Skripala. Jak się okazuje, w grę wchodzą dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze: działania na poziomie narodowym lub w koalicji państw. Wiceminister Cichocki pytany, czy Polska może przyjąć jakiegoś rodzaju sankcje wobec Rosji w związku z przeprowadzonym na terenie Wielkiej Brytanii atakiem chemicznym na byłego agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala i jego córkę Julię, przyznał, że brane są pod uwagę „kroki na poziomie narodowym i w koalicjach państw”. To gama różnych działań; najpierw je wprowadzimy w życie, a dopiero potem będziemy o nich mówić poinformował wiceminister Cichocki, który odpowiada w resorcie dyplomacji m.in. za sprawy wschodnie oraz politykę bezpieczeństwa. Zaznaczył jednocześnie, że Polska działa na rzecz wypracowania „wyrazistego stanowiska” w ramach UE i NATO, które wyrażałoby solidarność z Brytyjczykami wskazując przy tym na „odpowiedzialność i obowiązek Rosji” ustosunkowania się do zarzutów strony brytyjskiej „zamiast aroganckiego i cynicznego ich dezawuowania”. Działamy na rzecz podejścia do incydentu w Salisbury jako zjawiska w relacjach Rosji z Europą, a nie w dwustronnych relacjach między Moskwą a Londynem. Uważamy, że zostało narażone życie i bezpieczeństwo obywateli UE. Stało się coś bardzo niedobrego, świadczącego o kolejnym etapie degradacji polityki rosyjskiej w kierunku pełnej nieodpowiedzialności. Jeśli nie udzielimy zdecydowanej odpowiedzi na poziomie europejskim, transatlantyckim, to ta polityka będzie podlegała dalszej degeneracji w kierunku dla nas bardzo niebezpiecznym podkreślił wiceminister. Pytany, czy obecny moment sprzyja podniesieniu przez Polskę na forum międzynarodowym kwestii będących przedmiotem sporu z Rosją, np. w sprawie wraku rządowego Tu-154M, który cały czas przetrzymywany jest przez stronę rosyjską, wiceminister stwierdził, że rozmowy na ten temat prowadzone są „osobno”. Dopytywany, czy możliwe jest w najbliższym czasie skierowanie przez Polskę pozwu w sprawie zwrotu wraku do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze dodał, że ewentualne przyspieszenie w tej sprawie nie będzie miało związku ze sprawą Skripala, lecz „z zakończeniem procedur, analiz prawnych, które toczą się w MSZ”. Polska nie podda się pomysłom wymiany wraku na ustępstwa Polski na forum Unii i NATO. To się na pewno nie stanie. Nie będziemy płacić za coś, co i tak należy do nas zapewnił wiceminister spraw zagranicznych. Jednocześnie wiceszef polskiej dyplomacji wyraził zarazem nadzieję, że „społeczeństwa europejskie, obudzone incydentem w Salisbury, zwrócą uwagę także na postępowanie strony rosyjskiej przed i po katastrofie smoleńskiej”. W świetle zarzutów w sprawie ataku chemicznego w Salisbury, wcześniej w sprawie zestrzelenia MH17, przetrzymywanie wraku naszego samolotu rodzi coraz częściej pytanie, co Rosja ma do ukrycia dodał wiceszef MSZ.


  Ps..Coś chyba nie tak z dyplomacją państwową. Akurat w sprawie próby otrucia szpiega, Polska powinna wykazać większą wstrzemięźliwość i nie wybiegać przed szereg. Nasi politycy to już niczego się nie nauczą. Czy do nich kiedyś dotrze, że nie jesteśmy mocarstwem, że niedźwiedzia się nie drażni dla "zabawy", że obsikiwanie i gryzienie go po kostkach mija się z sensem? Ręce opadają, słów brak. Od 1945 po dziś dzień Polska, decyzją władz w Warszawie, zachowuje się jak najemny klakier opłacany złudą bezpieczeństwa gwarantowanego przez swojego opiekuna. Kiedyś podlegaliśmy wschodowi, teraz tracimy twarz dla zachodu. Polska nie prowadzi autonomicznej polityki opartej na prawdzie i twardych faktach. Kazano nam szukać broni masowego rażenia w Iraku - pojechalim w ciemno, żeby wielki brat się nie obraził. Kazano nam uznać niepodległość Kosowa i tym samym braciom Serbom odebrać ich terytorium? Uznalim, bo strach było odmówić prośbie Busha...Teraz każe nam się wierzyć, że Rosja stoi za otruciem jakiegoś agencika, którego wypuściła ze swojego więzienia kilka lat wcześniej... Może naprawdę Polska nie ma innego wyjścia i musi się zachowywać niegodnie...To wszystko mnie zasmuca. A teraz pytanie pouczające: Co na temat sprawy Skripala sądzi Finlandia? Rozumiem, że USA może sobie kroki jakieś podejmować, ale Polska? Tydzień ofensywy byśmy nie wytrzymali, a Angole na pewno nie przyjdą nam z pomocą, nawet USA. Rosja to jest nasz bliski sąsiad, więc powinniśmy prowadzić politykę neutralną. Coraz mniej mi się podoba pan premier. Ciekaw jestem kiedy Morawiecki albo ktokolwiek z jego rządu przyjmie zaproszenie od Grupy Bilderberg na spotkanie... Wtedy wszystko będzie jasne. I znowu Polska wybiega przed orkiestrę! Czy w Polsce naprawdę nie ma rozumnych elit? Czy są wyłącznie elyty o niewolniczych umysłach? Dobrze by było, żeby Polacy wyzbyli się ciągotek do niewolnictwa. Więcej godności. Polska obecnie nie ma, żadnego ale to żadnego interesu w wymachiwaniu zardzewiałą szabelką. Angole i tak mają jak zawsze mieli Polskę jeżeli nie w czterech literach to zawsze na ostatnich miejscach w rankingu ważności. Zawsze ale to zawsze Polskę rozgrywali. Brytyjczycy nie maja pojęcia honoru, w takim prawdziwym znaczeniu ani w takim w jakim pojecie honoru funkcjonuje wśród Polaków. Brytyjskie elity zawsze poświęcą Polskę dla swoich interesów. Nie wiem dlaczego polskie elity są więźniami jakiejś mitomanii? Jakiejś wszechogarniającej głupoty? Narobią kłopotów za które płacić musi Naród. A jak zrobi się gorąco, to niemal wszyscy uciekną z Polski? Jak z Izraelem trzeba odrobinę odwagi to podkulają ogon. A jak z Putinem to nie jest zupełnie nasza sprawa to zgrywają bohaterów. To co wyprawiają od grudnia zeszłego roku przechodzi już po prostu ludzkie pojęcie. Niestety, na najbliższe wybory nie idę (pierwszy raz od 1989 r.) bo już nie mam na kogo głosować.
 • @lorenco 20:59:18
  Sawczenko zatrzymana w sali posiedzeń Rady. Deputowana do Rady Najwyższej Nadieżda Sawczenko usłyszała zarzuty i została zatrzymana w budynku parlamentu. Wcześniej na wniosek Prokuratury Generalnej ukraiński parlament pozbawił nietykalności pozafrakcyjną deputowaną Sawczenko, zgodziwszy się na pociągnięcie jej do odpowiedzialności karnej, zatrzymanie i areszt. Prokuratura Generalna Ukrainy podejrzewa Sawczenko o przygotowywanie zamachu w budynku parlamentu. „Na podstawie decyzji Rady Najwyższej z dnia 22 marca 2018 roku o pozbawieniu deputowanej Nadieżdy Sawczenko nietykalności, wydaniu pozwolenia na pociągnięcie jej do odpowiedzialności, zatrzymaniu i wybraniu środka zapobiegawczego… Jest Pani zatrzymana pod zarzutem popełnienia przestępstwa" powiedział, zwracając się do Sawczenko, śledczy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Tomusiak Aleksander. Sawczenko usłyszała też zarzuty.

  Ps..A jeszcze 3 lata temu pokazywano ją jako bohaterkę. Za dużo wie o majdanie...to i ja uciszą, jak tego pilota.Trzęsienie ziemi na Ukrainie! Odbyło się posiedzenie Rady Najwyższej w sprawie odebrania immunitetu i aresztowania Nadieżdy Sawczenko. Prokurator generalny Łucenko przedstawił nagrania i dowody, w sprawie planowanego zamachu na prezydenta, rząd i parlament przez deputowaną. Zarzuca Sawczence przygotowanie zamachu na parlament, prezydenta i rząd. Prezentowany plan: ostrzał kopuły Rady Najwyższej z moździerzy, ostrzelanie loży prezydenckiej i rządowej z granatników i rozstrzeliwanie pozostałych z automatów. Broń przewoziła podobno razem z aresztowanym wcześniej Włodzimierzem Rubanem z Donbasu. Podstawieni tajniacy SBU współpracowali z Sawczenko i nagrywali rozmowy. Łucenko znowu widzi "rosyjski ślad" w sprawie. Ruban, a teraz Sawczenko są aresztowani. A tak ją u nas fetowano, odznaczano, nawet ma swoją u nas ulicę. Duduś będzie miał niezłą zagwozdkę, bo w końcu Nadieżdę bardzo lubił i w rączki całował, ale od Poroszenki poklepek po pleckach też niczego sobie był. Kogo wybierze? Ja już kiedyś pisałem, że ona na tej Upainie długo nie pożyje, myliłem się, bo wychodzi, że krótko. Popełni "samobójstwo" podczas pewnie następnej "głodówki", bo po ostatniej zamiast już nie żyć przytyła. Pewnie znowu obwinią za to Putina, jak za Skripala bo ją wypuścił by ją potem zabić.. Bezpieczniejsza była widać w Rosji, Putin wiedział co robi ją wypuszczając. Może coś przeoczyłem, lecz brak jest wiadomości, czy "nasz" euroosioł i politykier, zapluty i obleśny żydek Kubuś Bauer alias M. Boni ponownie podjął głodówkę do czasu zwolnienia Sawczenko ?
 • @lorenco 20:59:18
  Rosyjski biznesmen w popłochu uciekł z Wielkiej Brytanii. Przedsiębiorca Siergiej Kapczuk, który ukrywał się przed rosyjskim wymiarem sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii, oświadczył, że służby specjalne Zjednoczonego Królestwa chcą uczynić go kolejną ofiarą „gry" z Rosją. Taką informację Kapczuk przekazał w rozmowie z dziennikiem „Komsomolska Prawda". Jak opowiedział Kapczuk, po śmierci najbliższego towarzysza Borisa Bieriezowskiego Nikołaja Głuszkowa dotarły do niego brytyjskie media, które oznajmiły, że jego nazwisko także znajduje się na liście „wrogów Rosji", opublikowanej na stronie rosyjskiej ambasady w Wielkiej Brytanii. Głuszkow zajmował na liście pierwszą pozycję, Kapczuk dwunastą. Brytyjscy dziennikarze powiedzieli Kapczukowi, że jest kolejną ofiarą Rosji. Jak powiedział biznesmen, wywiad dla kanału SkyTV wyglądał raczej na przesłuchanie z żądaniem nagrania wideo dla Władimira Putina potępiającego politykę Rosji. Brytyjskie media opublikowały kolaż ze zdjęć Kapczuka i Putina i napisały, że biznesmen jest głównym wrogiem i krytykiem rosyjskiego prezydenta. Kapczuk uważa, że działania te wyglądały na splanowaną akcję. „Jaki był ich kolejny krok, mogłem się tylko domyślać. Rozumiałem, że nie interesuje się mną ani FSB, ani rosyjski wywiad. Ale według mnie brytyjskie służby specjalne mogą urządzić jakąś prowokację" powiedział biznesmen. Kapczuk postanowił opuścić kraj i wyjechał do kontynentalnej części Europy. Po wyjeździe wszystkie jego karty okazały się zablokowane. Z Europy Kapczuk podjął próbę nawiązania kontaktu z brytyjskimi mediami, żeby zdementować informację o konfrontacji z Putinem. Dziennikarze pytali Kapczuka między innymi o „sprawę Skripala". Biznesmen wyraził opinię, że korzyść z otrucia Skripala może mieć tylko premier Wielkiej Brytanii Theresa May, ale jego zdanie nie weszło na antenę programu.


  Ps..Tu idzie o zagarnięcie miliardów dolarów wywiezionych przez rosyjskich biznesmenów w okresie Jelcyna, teraz po amnestii Putina obawa premier May, że wrócą do Rosji i dlatego ta baba dostaje szału. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. To było do przewidzenia, że mogą się zabrać za następnych. Jeszcze malwersanci będą uciekać z kasą jak szczury z powrotem do Rosji. UE też nie jest dla nich bezpieczna.
 • @lorenco czytaj co Amerykanie wymyślili.
  Inquisitr: Rosja otrzymuje broń od UFO! Znaleziono wyjaśnienie niezwykłej mocy rosyjskiej broni. Przynajmniej takie zdanie przedstawił periodyk Inquisitr. Powołując się na znanych konspirologów, periodyk pisze, że Moskwa otrzymuje technologie od... kosmitów. Rzekomo właśnie dzięki pomocy przybyszy z kosmosu Moskwa zepsuła sprzęt niszczyciela Donald Cook, demoralizując amerykańskich dowódców, a teraz grozi USA w Syrii cytuje treść artykułu rosyjska telewizja RT. Amerykańscy specjaliści od teorii spiskowych przedstawili niesamowitą teorię pisze Inquisitr. Ich zdaniem rosyjskie siły zbrojne wykorzystują w Syrii zaawansowaną broń, opracowaną na podstawie tajnej umowy technologicznej między Moskwą i cywilizacjami pozaziemskimi. Sprawozdawca gazety "Veterans Today" James Preston twierdzi, że rosyjskie wojska dysponują takimi pozaziemskimi technologiami jak torpedy ponaddźwiękowe i pociski zdolne do wykonywania podczas lotu złożonych manewrów. Poza tym samoloty rosyjskich sił powietrznych są rzekomo wyposażone w system maskowania UFO, dzięki któremu statek powietrzny staje się niewidoczny lub niewykrywalny. Jak podkreśla periodyk, ten pomysł Prestona pod wieloma względami współbrzmi z teorią innego specjalisty i „demaskatora programu kosmicznego" Corey'a Gooda. Ten również twierdził, że czołowe mocarstwa światowe realizują tajne programy wojskowe, współpracując z kosmitami. Przedstawia się między innymi opinię, że 8,5 biliona dolarów, z których nie może się rozliczyć Pentagon, w rzeczywistości zostało wydane na tajny projekt kosmiczny. Ten statek kosmiczny przypominający statek Enterprise z serialu „Star Trek" został rzekomo wysłany w kosmos z supertajną misją. Moskwa również zawarła porozumienie z przybyszami w ramach programu kosmicznego Kosmosfera. Putin prawdopodobnie wznowił tę umowę z nienazwaną rasą kosmitów „podczas spotkania na Księżycu w marcu 2015 roku". Właśnie wówczas obiecali Rosji udostępnienie zaawansowanych technologii w celu wsparcia „interwencji państwa w Syrii". Konspirolodzy uważają, że z powodu niepohamowanej chciwości elity światowe weszły w zmowę z kosmitami przeciwko pozostałej ludzkości. Przypuszcza się, że władze ukrywają informację o kontaktach z cywilizacjami pozaziemskimi i wiedzę, która pozwoli na rozwiązanie problemów światowych z medycyną i żywnością. Przybysze wykorzystują chciwość elit rządzących i przygotowują się do zajęcia Ziemi do 2030 roku — twierdzą zwolennicy teorii spiskowych. W tym celu są rzekomo tworzone hybrydy, które integrują się w ludzkie społeczeństwo.
  Preston twierdzi, że terroryści Państwa Islamskiego (zakazane w Rosji PI) to najemnicy wspólnoty Iluminatów, współpracującej z Reptilianami. Według niego wielu uczestników ugrupowania terrorystycznego to klony i cyborgi stworzone dzięki technologiom inżynierii genetycznej tej rasy przybyszy. Zwolennicy teorii spiskowych uważają Reptilian za jedne z najbardziej złośliwych i bezwzględnych gatunków kosmitów, walczących o kontrolę nad naszym światem. Jedną z ich wad jest kanibalizm. Pomimo wysokiego rozwoju technologii Reptilianie na razie nie mogą zaatakować Ziemi. Chodzi o to, że walczą z nimi inni „potężni i życzliwi" kosmici, w tym Plejadianie i Arkturianie. Zdaniem konspirologów przybysze, którzy zawarli sojusz z Rosją, od dawna zmagają się z Reptilianami. Dlatego przekonali Putina, aby wprowadził wojska do Syrii i zaatakował pozycje Iluminatów, kontrolujących prezydenta USA Baracka Obamę i cały rząd USA. W charakterze przykładu w artykule podaje się incydent z 2014 roku, kiedy rosyjscy wojskowi testowali możliwości swojego systemu zagłuszania „oparte na technologiach pozaziemskich". Samolot bombowy Su-24 „wyposażony w ten sprzęt kosmiczny" przeleciał nad amerykańskim niszczycielem Donald Cook, niszcząc system radiolokacyjny i obronny statku. Powiadają, że niektórzy wysocy rangą amerykańscy oficerzy tak się zdenerwowali, że podali się do dymisji. Stracili nadzieję na to, że w razie zakrojonego na dużą skalę konfliktu amerykański potencjał wojskowy nie prześcignie rosyjskiego.
  Poza tym twierdzi się, że po incydencie Waszyngton pośpiesznie wycofał z Zatoki Perskiej swoje lotniskowce. „Stało się jasne, że USA nie mają skutecznych środków obrony przed rosyjskimi technologiami kosmicznymi" podsumowuje Inquisitr.

  Ps...Brednie chorych umysłów. Ktoś mocno pojechał na prochach. Inquisitr za cholerę nie wyjaśnia dlaczego Kosmici dają takie fora akurat Rosji a nie jakiejś innej nacji? Widać Kosmici uznali, że jankesi i parchy to skurwysyny a Rosjanie OK i trzeba ich wspierać! Co na to super-religijni? dobrze, niech dupą trzęsą. Czyli mam rozumieć, że od teraz w Hollywood wszelkie UFO będą lądować w Rosji, bo dotychczas lądowały tylko w USA i to ma wytłumaczyć biednym Amerykanom dlaczego Bóg się od nich odwrócił ? Stwierdzam wiec wszem i wobec, że Kosmici są niesprawiedliwi a co za tym idzie na ich globach panuje niesprawiedliwość czyli niczym się od nas nie różnią. w dodatku są antysemitami! Jedyną umowę z pozaziemskim panem Bogiem zawarł biblijny Abraham. Jeżeli jakieś siły pozaziemskie ingerują obecnie w sytuację polityczną to tylko w celu wypełnienia przez pana B, umowy z Abrahamem, która obiecuje temu ostatniemu, że jego pokolenie opanuje na stałe cały świat. Chociaż no nie do końca. Żydki mieli ściśle przydzielony teren coś jak kiedyś indiańskie rezerwaty w USraelu. Oprócz tych spłodzonych od niewolnicy Hagar, mieli nie wychodzić po za Eufrat i Rzekę Egipską. Cóż, dobry Bóg pewnie wiedział, że wielokrotnie beznapletkowi go zawiodą, okłamią, złamią umowę, zdradzą a zamiast usługiwać innym narodom (jako naród wybrany przez Boga) rozpierzchną się bezczelnie po całym globie. Nie nam śmiertelnikom oceniać Boskie zamysły.
 • @lorenco 20:59:18
  Europa ciągnie korzyści ze „sprawy Skripala". Politycy państw europejskich mają teraz nową zabawę usiłują wyciągnąć korzyści z napięcia między Londynem i Moskwą. Dotyczy to co najmniej tejże Wielkiej Brytanii i Polski, która kuje żelazo póki gorące. „Sprawa Skripala" obrasta w nowe „szczegóły". Nie są to jednak szczegóły śledztwa, które Londyn to prowadzi, to udaje, że prowadzi. I które, jak wtem powiedział szef brytyjskiego MSZ, będzie prowadzone z udziałem Rosji. Ale teraz jak gdyby znów bez jej udziału… Bo Boris Johnson wymyślił uszczypliwe, jak mu się zdało, rosyjskie „powiedzenie" o igle w stogu siana. W tym sensie, że Rosja ukrywa prawdę. Choć w oryginale igłę szukają, a nie ukrywają, a pozycja Rosji w głośnej sprawie otrucia w Salisbury jest taka, żeby połapać się w tym „stogu" europejskiego siana. Tymczasem przy akompaniamencie szelestu wysuszonej trawy rodzą się nowe mściwe inicjatywy. Brytyjska premier powiązała bezpośrednio kryminalny incydent z Siergiejem Skripalem i europejskie bezpieczeństwo energetyczne. Trafiła, oj jak trafiła! Pani May oświadczyła, iż poszukać należy alternatywy wobec rosyjskiego gazu na rynku UE i Wielkiej Brytanii, a przynajmniej ograniczyć jego zakup. Niska cena tego gazu wynoszona jest poza nawias jako „zbędny szczegół": jak to się w takich przypadkach mówi, „potem się tym zajmiemy", a w głowie tkwi „zagranica nam pomoże". „Nam" czyli Europejczykom, no a „zagranica", samo przez się USA. Tam śpią i widzą zbiornikowce ze swoim LNG wzdłuż europejskich brzegów… Jak to się sprytnie dzieje, że każdy chce wyciągnąć z kłótni z Rosją i jej konsekwencji własną korzyść, a w praktyce wygrywają Stany Zjednoczone. Na przykład taka Polska. Co jej do „sprawy Skripala". Nic. Warszawa omawia już nawet ewentualność wydalenia rosyjskich dyplomatów, żeby nie wypaść gorzej niż Londyn, i różne sankcje wobec rosyjskich firm, gotowa jest nawet naciskać na Niemcy, żeby te zrezygnowały z budowy gazociągu Nord Stream-2. Aż bierze ciekawość, jakie to jeszcze złowieszcze środki może „wyciągnąć" Europa ze sprawy Skripala? A one z pewnością będą, państwa UE już włączyły fantazje, i każde z nich szuka własnej korzyści. Korzystnej, rozumie się, dla USA.

  Ps..."Politycy państw europejskich mają teraz nową zabawę" ... ta zabawa trwa już od 11 września 2001 roku. Po wydarzeniach w Nowym Jorku i Waszyngtonie tajne służby państw zachodnich rozpuściły się jak dziadowskie bicze i widząc absolutną bezkarność wobec tego rodzaju akcji, dochodzi do nich jak za przyłożeniem czarodziejskiej różdżki zawsze wtedy, gdy aktualna agenda polityczna danego kraju tego wymaga. W tym miejscu pasuje jak ulał ta informacja:
  "W Szwajcarii wystawa tamtejszego odgałęzienia Tajnej Armii NATO "Gladio" została zamknięta natychmiast po otwarciu i ogłoszona do 2041 r. jako tajna. Podczas wystawy tajni bojownicy NATO chcieli świętować samych siebie."

  deutsch.rt.com/international/66697-geheimste-museum-welt-ausstellung-zu-gladio
 • @kula Lis 67 19:17:09
  19 letni obywatel Izraela oddał mocz na schodach pomnika w Auschwitz Birkenau II został aresztowany ciekawe gdyby to zrobił Polak to dopiero było by wycie zapewne Izrael wysłał by swoją armię lub komandosów a UE ze Schetyną i Petru i Lubnauer obalili Polski Rząd

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY