Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
921 postów 7371 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

USA. Nowy Prezydent już we wtorek…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czego możemy oczekiwać, w kategorii politycznych niespodzianek?

Ameryka jest dziś poważnie chora, zarażona wirusem globalnej korupcji i oligarchicznym stwardnieniem rozsianym ubankowionych elit, gardzących fundamentami założonej prawie 250 lat temu konstytucyjnej republiki przez kochających wolność przybyszów z Europy.

W najbliższy wtorek odbędzie się swoisty przetarg: wiedzione na pokuszenie zgromadzenie obywateli wyda orzeczenie na temat perspektyw i prognoz dalszego leczenia pacjenta, którym samo jest.  Konkurują dwa zespoły rzeczoznawców z propozycjami różnych terapii. Opinia tylko jednego z nich zyska aprobatę mocno zaniepokojonych wyborców, którzy i tak są ustawowo zobowiązani pokryć wszelkie koszty leczenia.

Dał dobry Bóg Ameryce dużą część kontynentu odgradzając ją oceanami od potencjalnych nieprzyjaciół, aby mogła dzięki kontraktowej tolerancji, indywidualizmowi i różnorodności zawiniętej w federalizm, dojrzewać, rozwijać się i bogacić służąc za przykład reszcie świata. Jednak nic nie trwa wiecznie, systemy, cywilizacje, starzeją się jak ludzie, ulegają rozmaitym deformacjom i pokusom, biorą udział w nieodpowiednich zabawach, czasem kosztem innych. Historia uczy nas, że o wolność musi walczyć każde pokolenie, a wygodni, czy błądzący zapominalscy w każdej chwili mogą tę wolność utracić.

Amerykanie tyle razy i przez tyle lat pomagali i pouczali innych, a teraz ujrzeli w lustrze WikiLeaks, że ich własna demokracja, społeczność, państwo znalazło się w poważnych kłopotach i wymaga interwencji. Jak zachowają się Amerykanie w tych prezydenckich wyborach?  Czy mają rozeznanie, że zbłądzili?  Czy zechcą ratować konstytucyjne wolności, jeśli nie dla siebie, to nawet dla swoich dzieci?  Mówią, że pycha kroczy zawsze przed upadkiem. Nadszedł dzień, kiedy Amerykanie muszą spojrzeć w lustro i pomóc sobie samym.

Tak ludzi, jak i mocarstwa w pewnym momencie dopada karma. Taka karma dopadła imperium sowieckie za jego zbrodnie przeciwko wolności i godności  jednostki i zbrodnie pozbawienia życia, wolności i suwerenności obywateli państw  sąsiednich.  Jeszcze szybciej bumerang karmy uderzył Hitlera.

Imperium amerykańskie od wielu dziesięcioleci kontroluje wiele obszarów strategicznych i państw na świecie.  Przychodząc w krytycznych momentach z pomocą, uchroniło wiele ludzkich istnień i przyniosło pokój i rozwój wielu wyniszczonym krajom. Naiwnością byłoby jednak niedostrzeganie zła jakiego dopuściło się promując lokalnych dyktatorów niszczących wolności obywateli, czyniąc to w imieniu utrzymania pokoju i potrzeb wielkich korporacji. Właściwie trudno byłoby się spodziewać, że zło wyrządzone innym przy nich zostanie.

I właśnie tu przechodzimy do problemów dnia dzisiejszego.  Ci sami przywódcy, przedstawiciele Ameryki dopuszczając się intryg i aktów niemoralnych wobec innych niestety przynoszą ten cały brud do swojego kraju.  Podobnie go korumpują, niszcząc zaprogramowaną przez Ojców Założycieli strukturę trójpodziału władzy,  zagrażają wolnościom obywatelskim gwarantowanych w akcie praw i Konstytucji.

Dziś obywatele USA mogą wybrać kontynuowanie, widocznej głównie dzięki  publikacjom WikiLeaks, czy demaskatorskim filmom Projektu Veritas, polityki korupcji i kłamstwa skierowanej w konsekwencji przeciwko im samym i ich dzieciom, albo zdobyć się na odwagę i podjąć próbę naprawy republiki.  Wybór tylko na pozór jest łatwy i oczywisty, w rzeczywistości wymaga odwagi, krytycznej analizy istniejącej rzeczywistości i powrotu do zdroworozsądkowego myślenia, a mainstreamowe media pracując dla wielkich korporacji, na pewno  tu nie pomogą.

Wróćmy więc do samej kampanii prezydenckiej, w której jak widzimy nie brak niespodzianek. Jest to najbardziej brudna i bezwzględna kampania jaką ludzie pamiętają (takiego zdania jest, aż 82% wyborców). Jeszcze tydzień, dwa temu Hillary Clinton wyprzedzała  Donalda Trumpa, według niektórych sondaży nawet o 12 punktów! W zasadzie w sondażach dominowała cały czas, od konwencji Partii Demokratycznej.  Pracujące na jej zwycięstwo główne media bez mała codziennie lansowały następną kobietę, ileś tam lat temu niespodziewanie pocałowaną w policzek przez szalejącego “perwerta” Trumpa.  Rozpoczęto też swoistą corridę wypuszczając w dziesiątkach stacji telewizyjnych i innych mediach ponad 11 letnie nagrania prywatnej  wypowiedzi Trumpa o kobietach. To właśnie ten byk miał ostatecznie i skutecznie roznieść Trumpa i wyrzucić go, niezdolnego do dalszej walki, poza polityczną arenę.  Trump, podobnie jak kiedyś Ronald Reagan, okazał się być jednak teflonowy i odnawialny jak najbardziej ekologiczna forma energii.

Do akcji wkroczyli globalni patrioci, z establishmentu Partii Republikańskiej zapowiadając, że raczej zagłosują na (!) Hillary Clinton, niż na tego grubiańskiego rozpustnika Trumpa. Senior Bush, który ostatnio przy każdej okazji tylko popłakuje jak przysłowiowa stara baba, do dziś twierdzi, że będzie głosował na Hillary. Przypomnijmy, że Bush przegrał w prawyborach kampanii  prezydenckiej 1980 r. z Reaganem i jako wiceprezydent reprezentujący globalistów pilnował, aby ten zbytnio nie naruszył ich interesów. To on w panice ratował rozpadające się na oczach imperium sowieckie, to on przepchnął w Polsce nieboszczyka Jaruzelskiego na prezydenta. To on oficjalnie ogłosił powstanie Nowego Porządku Światowego.

Parafrazując Wyspiańskiego można powiedzieć, że elity trzymają się zwarcie i mocno. Za kilka dni Amerykanie wybiorą nowego 45-go prezydenta. Z żyjących 4-ch byłych prezydentów plus bieżący Obama (czyli 3-ch Demokratów i 2-ch Republikanów) żaden nie chce widzieć Trumpa prezydentem: George Bush Sr., George W. Bush, Bill Clinton, Jimmy Carter i Barack Obama.

W podobnych zapędach odrzucając i wyśmiewając Trumpa uczestniczyli słynni neocons tworząc ruch “Nigdy Trump” (Bill Kristol). To byli trockiści, którzy przeskoczyli do zwycięskiej łodzi prawicowego Reagana i którzy następnie po zamachu 9/11 z 2001 r. przedstawili zaskoczonemu prezydentowi Bushowi “W”, gotowy plan zaatakowania kilku państw na Bliskim Wschodzie. Tak zaczęły się wojny bliskowschodnie, które trwają do dziś, a przecież oryginalnym programem Busha “W”  była poprawa gospodarki USA.  W grupie republikańskich przeciwników Trumpa są znani konserwatywni (?) intelektualiści i publicyści (m.in. George Will).  To oni pomagali spychać demokratom Trumpa na boczny tor zapowiadając, że nie będą na niego głosować, dla nich jest on prostakiem nie należącym do elit.

Sekundował im świat oligarchów w tym republikańskich wstrzymując dotację na kampanię Trumpa, który dotował kampanię sam, jak również z licznych drobnych datków zwykłych obywateli. Dopiero teraz znany i bogaty “władca kasyn” Sheldon Adelson  (syjonista) widząc, że Trump jednak nie tylko nie zatonął, ale jeszcze może zwyciężyć, sypnął w ostatnich dniach $25 mln, aby Trump mógł odpowiadać na ciągłe medialne ataki Clinton, która w swoim kufrze wyborczym zgromadziła ok. $1,1 mld (!). Trump ostatnio ogłosił, że przeznaczy na swoją kampanię następne $10 mln (do tej pory wydał $56,1 mln swoich pieniędzy), wiedząc dobrze, że nie może liczyć na globalistów (nawet republikańskich), których interesom przecież zagraża jego program. W połowie października na koncie kampanii wyborczej Clinton miała $60 mln, Trump zaś $16 mln. Największym sponsorem Hillary jest Soros, który przeznaczył na jej kampanię ok. 13 mln.

Trzeba przyznać, że skorumpowana do cna, zachłanna na władzę kłamczucha  Hillary ma jednak pecha. Na dziś przy wyrównanych sondażach i nawet wychodzącym na prowadzenie Trumpie, Hillary atakuje dyrektora FBI Jamesa Comeya i Trumpa, zaś Trump atakuje katastroficzną i kosztowną ObamaCare i samą Hillary.

Zła passa Hillary związana jest z ponownym otworzeniem przez FBI dochodzenia odnośnie narażających bezpieczeństwo państwa szwindli afery mailowej (“Servergate”). Okazuje się, że w Halloween obudziły się uśpione złe duchy Hillary. FBI prowadząc dochodzenie przeciwko mężowi (Anthony Weiner, są teraz w separacji) Humy Abedin, najbliższej współpracownicy Clinton, natrafiła na jego komputerze na maile między Humą, a Hillary. Są też i inne, które mogą dotyczyć tajemnic państwowych i nie powinny znajdować się na prywatnym komputerze. Poza tym Huma, tak jak każdy były pracownik, powinna oddać wszystkie nośniki mogące zawierać tajemnice państwowe. Okazało się również, że dodatkowo FBI prowadzi od dłuższego czasu dochodzenie w sprawie szalejącej korupcji w Fundacji Clintonów.

Afera “Servergate” dotyczy nielegalnego zamieszczania przez wtedy Sekretarza Stanu (ministra spraw zagranicznych) Hillary Clinton tajnych państwowych informacji na jej prywatnym serwerze, co wiązało się z prawie pewnym pozyskaniem tych chronionych prawem informacji przez hakerów obcych wywiadów.

Oczywiście wydawało się, że wszystkie te problemy skorumpowanych Clintonów zostały pod życzliwym okiem szefowej Departamentu Sprawiedliwości Loretty Lynch (administracja Obamy) dawno już zamiecione pod dywan. Okazało się, że po tym jak dyr. FBI Comey publicznie wyliczył poważne przewinienia Hillary i zakończył stwierdzeniem, że nie będzie dalszego dochodzenia, wśród agentów FBI powstał bunt. Na biurku dyrektora pojawiło się ok. 100 rezygnacji ze służby (których Comey nie przyjął). Na widok dyrektora agenci FBI odwracali się i nie podawali mu ręki, w ten sposób protestując jego uległość wobec Lynch i administracji Obamy i niszczenie niezależności i dobrej opinii firmy (nie politycznej) FBI.

Problem w tym, że bezczelność Hillary w grabieniu pieniędzy nie miała granic. Według przecieków z WikiLeaks, Hillary pełniąc funkcję Sekretarza Stanu grabiła, naganiała dotacje od obcych podmiotów na swoją rodzinną fundację, maile ukazują, że np. od króla Mohammeda VI z Morocco wyprowadziła $12 mln w zamian za obiecane spotkanie, a następnie jej fundacja przyjęła od króla jeszcze $28 mln.

Demokraci mają swoją tradycję wprowadzania Ameryki do wojen: Wilson, Roosevelt, Truman, Kennedy, Johnson, Carter, Clinton, Obama. W tej tradycji będąc Sekretarzem Stanu Hillary dla Obamy porządkowała Honduras, w Egipcie przepędziła sojuszniczego Mubaraka, aby Kair oddać Bractwu Muzułmańskiemu, a w Libii rozbijając państwo ze śmiechem oznajmiła o bestialskiej śmierci  Kadafiego. Oczywiście jako kobieta zapragnęła więcej ciepła i rozpoczęła podpalanie Syrii i wtedy na jej drodze stanął Putin  facet, któremu wcześniej zaproponowała swój nieszczęśliwy reset.

Związany z Partią Demokratyczną pollster Pat Caddell, który kierował sondażami dla ówczesnego prezydenta Jimmy Cartera wyznał, że dzisiejsza sytuacja przypomina mu tę z 1980 r. kiedy to Reagan poszybował w sondażach dopiero w ostatnim tygodniu przed wyborami  mimo, że demokraci załatwili mu opinię człowieka niepoważnego, nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego.  Omawiając specyfikę amerykańskich wyborów prezydenckich polegającą na konieczności zgromadzeniu przez kandydata co najmniej 270 elektorskich głosów zwrócił uwagę na krytyczny moment, kiedy to poparcie dla kandydata  (Trump) zaczyna się zwiększać w skali kraju.  Przypomnijmy,  że na dwa tygodnie przed wyborami, 26 października 1980 r.  według Instytutu Gallupa prezydent Carter miał 47%, a gubernator Reagan 39%. Jednak wybory skończyły się druzgocącym zwycięstwem opluwanego przez establishment teflonowego Reagana. W sumie sytuacja międzynarodowa była częściowo podobna, choć gospodarka była w gorszym stanie, stopy procentowe pożyczek przekraczały 20% (!).

Pamiętam w 1980 r. studiując historię na UŁ, byłem na spotkaniu z red. Zygmuntem Broniarkiem, który gwarantował uczestnikom spotkania KIK-u wysokie zwycięstwo Cartera nad chorym, niezrównoważonym, starym kowbojem Reaganem…

Komentatorzy uważają, że w przypadku zwycięstwa Hillary, republikanie ciągle będą mieli większość w Kongresie, a może i w Senacie i od razu rozpoczną dochodzenia w sprawie skandali i korupcji Clintonów paraliżując jej ewentualną prezydencję. Według sondażu ABC News/Washington Post, aż 56% wyborców widzi Hillary w negatywnym świetle, Trump też ma 55% negatywnych opinii.

Na początek przedwyborczego weekendu najnowsze sondaże RCP (28X-3XI)  dają Hillary 46,5% i Trumpowi 45%. Wśród przyjmujących zakłady kto wygra: Clinton, aż 74,4%, Trump 25,3% (?) Piątkowy sondaż FOX NEWS: Hillary 46%, Trump 45%, czyli statystyczny remis. Na dzień dzisiejszy 85% republikańskich wyborców popiera Trumpa (w 2012 r. Mitt Romney miał poparcie 93% republikanów), natomiast ok. 90% demokratów popiera Hillary Clinton., ale to się zmienia. Jak zwykle problemy są z kobietami: 51% popiera Hillary, tylko 38% Trumpa. Mężczyźni: 49% popiera Trumpa, aż 38% (!) popiera Hillary. Kampania prezydencka jest dość brudna według opinii, aż 82% wyborców. Z powyższego prosty wniosek, ktokolwiek wygra wybory, zostanie zaprzysiężony jako najmniej akceptowany prezydent w historii USA.

Po decyzji FBI o otwarciu śledztwa w sprawie mailowej afery Hillary, w związku z odkryciem 650,000 maili u b. męża najbliższej współpracownicy Hillary, wraz z potwierdzeniem, że część z nich ma status tajności, sytuacja wokół Trumpa trochę się zmieniła. Nawet przewodniczący Kongresu Paul Ryan zwrócił się do koordynatora służb specjalnych, aby zawiesił informowanie Hillary o zagrożeniach bezpieczeństwa państwa. Powoli wracają do Trumpa ci liderzy republikańscy, którzy od niego odeszli po ujawnieniu jego soczystych wypowiedzi na temat kobiet.

FBI długo badała możliwe według demokratów powiązania Trumpa z Rosją, w konkluzji podkreśliła, że nie zdołała niczego poważnego znaleźć, zaś w rosyjskich  działaniach hakerskich nie chodziło tak o pomoc Trumpowi jak zakłócenie samych prezydenckich wyborów w USA. Wydaje się, że większość zabójczych informacji dla kampanii Hillary Clinton pochodzi z wewnętrznych przecieków ze zbuntowanych patriotów rekrutujących się spośród pracowników FBI i administracji państwowej, którzy nie zgadzają się na obsługiwanie bananowej republiki USA.
Ciekawe, czy wystarczy obywatelskiego gniewu, aby wywrócić wypracowany przez elity polityczne system. Ludzie mają dosyć konsekwencji otwartych granic  i terroryzmu, nie lubią też jak ktoś uśmiechając się kłamie im w twarz. Trump obiecuje zająć się potwornym długiem ($20 bilionów, z czego połowę zgromadził Obama). Wytyka swoim poprzednikom, że zamknęli w Ameryce 70,000 fabryk i stracili 5 milionów miejsc pracy.  Woła też o rewizję umów handlowych z innymi państwami podkreślając, że roczny deficyt wymiany z Chinami wynosi $505 mld, a z Meksykiem $58 mld, dziennie USA przybywa $2,4 mld długu!

Radykalni aktywiści na pasku Partii Demokratycznej (np. Black Lives Matter) palą dzielnice, polują i zabijają białych policjantów, przyjmuje się, że codziennie ofiarą morderstwa pada 33 osoby.  W ostatni weekend w samym tylko mieście Obamy, w Chicago odnotowano 17 zabitych i 40 rannych, do tej pory w tym roku w Chicago  zginęło już 638 ludzi. Słowem Ameryka ma poważne  problemy, Ameryka potrzebuje nowego gospodarza.
Trump zapowiada odbudowę zaniedbanych przez Obamę sił zbrojnych, obiecuje rodzicom wolność wyboru szkoły, nominacje konserwatywnych sędziów do Sądu Najwyższego, popiera drugą poprawkę do Konstytucji (prawo posiadania broni), jest przeciwny rozpasanej aborcji, chce zabezpieczyć granice. Również przedstawił reformę podatków, oraz zapowiedział ograniczenie rozszalałych regulacji, zamierza zwiększenie produkcji energii i jej eksport i postuluje ograniczenie nielegalnej imigracji.

Według wyników badań Demokraci mają poparcie ponad 50% młodych wyborców, republikanie mają poparcie (ponad 50%) wśród wyborców 40 letnich i starszych, co prawda ci młodsi przyznają, że mogą zmienić zdanie tuż przed wyborami.  Oczywiście zwyczajowo demokraci mogą liczyć na głosy oswojonych mniejszości etnicznych, czarnych i latynosów..

Są różne oczekiwania odnośnie wyniku wyborów, Camille Paglia powiedziała:
“Ludzie chcą zmian i mają dość establishmentu… Jeżeli Trump zwycięży przyniesie wielką zmianę ponieważ zniszczy strukturę potęgi Partii Republikańskiej, strukturę potęgi i władzy Partii Demokratycznej i zniszczy władzę i wpływy mainstream mediów”.

W kategorii uczonego żartu niech zabrzmi wypowiedź jednej zwolenniczki Trumpa:
“Jedna kobieta, którą znam będzie głosować na Hillary Clinton, ona jest moją babcią. Nie mogę się z tym pogodzić i niestety nie mogę jej przekonać, gdyż ona zmarła w 1998 r.”

Czołowy lider konserwatywnych katolików intelektualista Michael Novak zaznaczył, że amerykański katolik nie może głosować na Hillary, ponieważ ona jest przeciwna wszystkiemu co jest drogie sercu katolika.
“Jasnym jest, że Trump nie jest kandydatem, którego katolicy desygnowali by na swojego reprezentanta. Ale w polityce wybieramy prezydenta, nie świętego, biskupa, czy Papieża”.

Novak wypowiedział się też odnośnie Hillary: “Ona jest kobietą, która kłamała, łamiąc prawo państwowe i ktoś inny trafiłby za to do więzienia.  Jeśli chodzi o mnie, ja nie mogę głosować na kandydata tak sprzyjającego aborcji i sekularnej agendzie w przestrzeni moralnej i zagorzałego przeciwnika religijnych wolności“.

Przypomnijmy, że według przecieków WikiLeaks jeden z najbliższych współpracowników  Hillary Clinton, lewak  John Podesta planował zorganizowanie rewolucji w kościele katolickim używając naiwniaków z organizacji takich jak: Catholics in Alliance for the Common Good and Catholics United aby rozwalić “średniowieczną dyktaturę”, czyli nienawidzi religii zupełnie jak Hitler i Stalin. CatholicVote.org przeznaczył $500,000 na uświadamianie katolików w “niezdecydowanych” stanach takich jak Pennsylvania, Ohio, Florida and Nevada informując kim jest Hillary, mówiąc o tym, że ona dopuszcza aborcję na  przysłowiowe 5 minut przed urodzeniem.

Praktycznie rzecz biorąc demokraci chcą trzeciej kadencji w Białym Domu (pierwsze dwie, czarny prezydent w B.D.) tym razem czarując pierwszą kobietą prezydentem, ale ten numer miał miejsce tylko dwa razy  w ostatnich 80 latach. Powstaje pytanie, czy ceniący swoje wolności i niezależność naród amerykański wybierze na swojego prezydenta pierwszego niezależnego POTUS-a?

Spójrzmy na prezydencką strukturę wyborczą: mamy 538 elektorów (435 kongresmenów, 100 senatorów i 3 reprezentantów Washington , DC), pomijając Maine i Nebraskę  w pozostałych 48 stanach zwycięzca zabiera wszystko. Oczywiście jeśli wygra Trump republikanie  utrzymają większość w Kongresie (izba niższa) i w Senacie. Demokraci tradycyjnie mogą być pewni najludniejszego stanu, Kalifornii, która zapewnia im aż 55 elektorskich głosów, dla porównania najmniej ludne stany mają jedynie po 3 elektorów (Wyoming, Delaware i Alaska).

Czego możemy oczekiwać, w kategorii politycznych niespodzianek? Czy możemy oczekiwać medialnej bomby, która rozniesie dotychczasowe sondaże? Maszyna Clintonów może czaić się z czymś takim, takie numery tuż przed wyborami mają już swoją tradycję. W 1992 r. kampania Billa Clintona na 4 dni przed wyborami zdyskredytowała ubiegającego się o drugą kadencję starszego Busha, chodziło o postawienie w stan oskarżenia Caspara Weinbergera (b. min. obrony, Iran-Contra skandal), już po rozdmuchaniu oskarżeń i wygraniu wyborów przez Clintona, sędzia odrzucił sprawę z powodu przedawnienia.

System sztucznej inteligencji MogIA stworzony przez Hindusa Sanjiv Rai, który bezbłędnie odgadł zwycięzców w ostatnich trzech wyborach prezydenckich na podstawie analiz z Google, Facebook, Twitter and YouTube tym razem wskazał jako zwycięzcę Donalda Trumpa.
Najszczęśliwszą kobietą w Ameryce zapewne jest teściowa prezydenta Obamy, 79 letnia Marian Robinson, której rząd Obamy przyznał dożywotnio świadczenia w wysokości bagatela $160,000 rocznie, a wszystko za to, że przez dwie kadencje opiekowała się swoimi wnuczkami 18 letnią Malią i 15 letnią Sashą. Trzeba dodać, że mieszkająca w Białym domu Pierwsza Babcia za darmo w komforcie zwiedziła kawał świata: Senegal, Tanzania, Chiny i Włochy, gdzie nawet przyjął ją Papież.

Są też kobiety, które można powiedzieć gotowe są pójść za Hillary nawet w przysłowiowy ogień. Otóż leciwa już 58-letnia gwiazda Madonna gorąco zapewniła zebraną publiczność, że każdemu kto zagłosuje na Hillary zrobi loda, ciekawe co na to powie przedstawiciel najbliższej poradni zdrowia psychicznego…

Jak można było się spodziewać po pierwszym czarnym prezydencie (Obama), Hillary Clinton miała być pierwszą kobietą – prezydentem USA, pewnie w przedsionku wybiegu do następnej kampanii prezydenckiej w 2020 r. czai się już kandydat “pierwszy gej”, bądź amerykańska koleżanka Ani Grodzkiej. Pocieszać się tylko można, że do kompletnego upadku w rzymskim stylu konia cesarza Kaliguli jeszcze nie doszliśmy…

Jeśli Trump wygra powinien jednak zachować się wobec Hillary wspaniałomyślnie. Powinien mianować ją amerykańskim ambasadorem w Libii, albo przynajmniej konsulem w osławionym Benghazi…

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2016/11/06

KOMENTARZE

 • wybory
  Tylko czy te wybory nie będą sfałszowane? Ja jakoś nie specjalnie wierzę w autentyczność wyborów demokratycznych, raczej służby specjalne, cywilne i wojskowe, lobby korporacyjne i przede wszystkim FED mają cosik do powiedzenia w sprawie prawdziwej polityki USA. Jeśli Trump wygra będzie chciał zrealizować przynajmniej 25% swoich obietnic, to może podzielić los JFK,
 • 1* - dla ciebie,bo to w 100% kopia, dla autora 4*
  Nie łatwiej by Ci było po prostu wkleić sam link do strony skoro jest to jedynie w 100% czyjaś praca?
  Albo jeszcze lepiej ...Zrób posta składającego się z 30 linków z jednozdaniowym opisem i na miesiąc będziesz miał wolne :) od zaśmiecania
  Co ty na to mr kopiuj-wklej ?
  Kiedy ostatnio napisałeś artykuł, w którym co najmniej 10 zdań było twoich? Aż taka uboga jest twoja wena twórcza? Nie masz ambicji aby tworzyć coś swojego ?
  Tak tylko pytam retorycznie, bo pytania te pewnie odbijają się od ciebie jak piłki od rakiety tenisowej
 • ps. brak oceny jako dezaprobata
  W Twoim przypadku powstrzymuję się od kliknięcia w gwiazdkę z oceną jeśli art jest kopią a jednocześnie nie jest trollowaniem , za które z automatu masz u mnie zawsze pałę :). Jeśli to kopia jak art powyżej to wystawiam ocenę słowną.To tak żebyś wiedział ,że niekoniecznie to ja wstawiam Ci pałę :) o co ostatnio miałeś do mnie niesłuszny żal ..
 • ---------------- WAŻNE !!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=L1vJ3GRz5Jg
 • .... Mogę zaśpiewać i zatańczyć
  http://m.neon24.pl/d66369809b69c289faabfbd6d87974f0,14,0.png
 • @Paulus.Aquarius 13:34:44
  Długo czekałem, aż ty opublikujesz artykuł w podobnym tonie, trzeba było mnie uprzedzić, że masz już przygotowany.
  Oszołomów ci u nas dostatek...
 • @Talbot 15:46:07
  "Oszołomów ci u nas dostatek..."

  Dziękuję za wyjaśnienie! To przecież całkiem logiczne ,że po kimś musisz mieć TO w genach... Ale co miałeś na myśli mówiąc "dostatek"? Miałeś na myśli całą rodzinę?
  Pytam bo interesuję się trochę psychopatologią i chętnie poznam wasz przypadek..
  Z poważaniem i wyrazami współczucia.
 • Końcowy wynik wyborów w USA to
  Dla obu autorów 5 +
  Końcowy wynik wyborów w USA to 278 do 260 głosów - niestety dla Clinton
 • Zwycięstwo Trumpa i powrót Rosji
  Zwycięstwo Trumpa wywoła geopolityczne trzęsienie ziemi. Coś takiego zapowiada Biblia, mówiąc o powrocie, występującej w roli "króla północy" - Rosji. Ma stać się to w czasie wyznaczonym (Daniela 11:29a). Logika podpowiada, że w związku z tym, wcześniej musi rozpaść się nie tylko UE, lecz także NATO. Jeśli jesteśmy już blisko tego wyznaczonego czasu, Trump zwycięży.
 • @Husky 16:26:51
  Aquarius wkurzył się bo autor mieszka w Kaliforni, a nie w Moskwie. Na dodatek jest polskim prawicowcem :http://naszeblogi.pl/blog/431 i dobrze pisze o PiS i jest patriotą.
 • //USA. Nowy Prezydent już we wtorek…//
  no co ty powiesz...

  Poważnie mówisz czy jaja sobie robisz?
 • Kto komu pomoże, czyli ostatnia prosta
  http://media.dziennikzwiazkowy.com/wp-content/uploads/2016/11/91.jpg


  To co jeszcze kilka dni temu wydawało się niemożliwością, zaczęło przybierać realne kształty. Znaczna przewaga, jaką po trzech debatach telewizyjnych miała w sondażach opinii publicznej Hillary Clinton, zmalała do zera. Więcej – w niektórych sondażach to Donald Trump wyszedł na prowadzenie. Walka o prezydenturę będzie się więc toczyć do ostatniego głosu. Zwycięży ten, kto w ostatnich godzinach kampanii przekona do siebie kluczowe grupy wyborców.

  http://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/kto-komu-pomoze-czyli-ostatnia-prosta/
 • @Paulus.Aquarius 13:34:44
  Nie przejmuj sie. Talbot sobie poradzi... Trzymam za niego kciuki :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:15:19
  A ty na kogo byś głosował, gdybyś mieszkał w Połódniowej Californi?
  Tam podobno nigdy deszcz nie pada.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:15:19
  https://www.youtube.com/watch?v=0QkDRnTQZ_0
 • @Talbot 17:03:15
  Do treści napisanej przez autora nie mam zastrzeżeń . Wypunktowałem jedynie twoją twórczą indolencje...panie kopiuj - wklej..
  Ponieważ jesteś nieco upośledzony to powtórzę.Nie chodzi o artykuł który jest ok, tylko generalnie o to że jesteś jedynie marnym KSEROBOYEM, w dyskusji potrafiący się podeprzeć jedynie linkami.. Leszczyk jesteś po prostu.. Spytałem się czemu nie napiszesz niczego od siebie i oczywiście jak zwykle schowałeś głowę w szambo udając, że zwiedzasz jaskinie.. typical wanker ..
 • @Talbot 17:30:07
  A ty na kogo byś głosował, gdybyś mieszkał w Połódniowej Californi?

  ..ej ty połÓdniowiec ...nie bój się szkoły !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=E_58JHAwkfs
 • @Paulus.Aquarius 17:49:24
  Nie cykaj - wiem co robię.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201611074197977-Sawczenko-apel-Rosjanie/
 • Hillary Rodham Rosenberg Clinton
  Psychopatka. Komunistka. Satanistka.

  Wnuczka rosyjskich żydów o nazwisku Rosenberg.
  www.youtube.com/watch?v=iN88hdIA-yM

  Występuje w "anielskim" białym stroju, tak samo jak ... Stalin.
  Żona gwałciciela i odwołanego (impeached) prezydenta Stanów Zjedn. Billa Blythe'a Clintona - nazwisko "Clinton" przybrane. William Jefferson Blythe urodził się jako syn podróżującego handlarza i matki prostytutki Virginii Dell Cassidy.

  Oboje po kursach „przyszłych liderów” w Moskwie (za czasów Breżniewa) jako reprezentanci The Young Communist League USA, oraz członkowie grupy okultystycznej the Order of DeMolay.

  Amerykanie czyszczą strzelby, FBI przygotowuje się do masowych aresztowań …
  www.americasfreedomfighters.com/2016/11/04/fbi-director-raids-arrests
 • @Talbot 17:58:00
  "Nie cykaj - wiem co robię." - Ja też wiem- krecią robotę na Neonie
  Wrzucasz link, w którym Sawczenko -ułaskawiona przez Putina (!) apeluje do Rosjan o powstanie z kolan :)
  Sawczenko ..Aj waj !
  "To dopiero autorytet dla Rosjan! Winna śmierci dwóch rosyjskich dziennikarzy, tortur rosyjskiego duchownego i tak sobie Rosjanie mają zapomnieć i mają ją słuchać? Niech zaapeluje do Ukraińców, żeby z kolan powstali i wreszcie przepędzili obcą agenturę i oligarchów!"
 • @Paulus.Aquarius 18:22:47
  Gdyby w Rosji rządzili Ruscy patrioci, a nie żydzi...., to Rosja byłaby OK.
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/11/a28-440x258.jpg
 • @Talbot 17:58:00
  Rosjanie wlasnie publikuja mapę wyborczą - US Elections2016

  https://pbs.twimg.com/media/Cwqcm_JWgAAC-Xo.jpg
 • @AgnieszkaS 19:07:55
  A może pada w Pułnocnej Californi?
 • @Talbot 19:16:35
  California Blue

  https://youtu.be/Ob9WtNANGzI
 • UFO, Wikileaks i wybory w USA
  http://nowaatlantyda.com/wp-content/uploads/2016/11/UFOWiki.jpg
  56 Debata Ufologiczna w Radio Paranormalium poświęcona była Wikileaks UFO i wyborom w USA, WikiLeaks ujawniło w ostatnich tygodniach tysiące e-maili adresowanych m. in do Johna Podesty, menedżera Komitetu Wyborczego Hillary Clinton. Wiele z tych e-maili dotyczyło kwestii UFO i ujawnienia rządowych akt na ten temat.

  http://nowaatlantyda.com/2016/11/07/ufo-wikileaks-i-wybory-w-usa/
 • @Talbot 19:25:55
  Wojna z Rosją jest realna
  USA jest totalnym bankrutem!

  https://youtu.be/Mn82BcE6ObU
 • @AgnieszkaS 19:53:09
  //Morze w Pułnocnej Californi //
  a jak może to będzie morze ,skoro pada i pada 8-)))))))
 • @Talbot 18:44:43
  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/l5ektkqTURBXy9mMjVlZDhmMzA0YzExMTRmZGM4NzQ4YThiZjEwMDZiNy5qcGVnkZUCzQMUAMLD
 • @Talbot 17:20:44
  //A ty na kogo byś głosował, gdybyś mieszkał w Połódniowej Californi?//

  Ja? Na nikogo. W Polsce robię tak od ponad 30 lat.

  Ale mam nadzieję, że na mnie zagłosujesz jak wystawię swoją kandydaturę :))))
 • @Paulus.Aquarius 17:44:27
  "Do treści napisanej przez autora nie mam zastrzeżeń . Wypunktowałem jedynie twoją twórczą indolencje...panie kopiuj - wklej.."

  Dziękuję za zwrócenie uwagi - teraz będę dodawał we wstępniaku - "Co piszą inni i" wklejał artykuł.
 • @AgnieszkaS 20:34:33
  8-)))))
 • Rosyjski kierowca
  https://www.youtube.com/watch?v=mEEM9Bhp1fg
 • @Talbot 18:44:43
  "Gdyby w Rosji rządzili Ruscy patrioci, a nie żydzi...., to Rosja byłaby OK."

  Gdybyś poszedł na odział psychiatryczny w celu leczenia, nerwic paranoidalnych i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych ...to Talbot byłby ok...pod warunkiem że nie miałby dostępu do internetu...

  Rosją rządzi Putin, który Żydem nie jest. Wpływowi żydzi spierdolili do Londynu. Ci co zostali nie rządzą Rosją. Gdyby rządzili obaliliby Putina.. Na szczęście FSB jest "czyste" i nie pozwoli żydom fiknąć powyżej... wała..
  Zamieszczane przez kundlo-talboto podobnych oszołomów fotki Putina w towarzystwie żydów bynajmniej nie oznaczają , że Żydzi trzęsą Rosja..

  Mądrej głowie dość po słowie...
 • @Talbot 21:15:55
  to już trzeba być debilem do kwadratu ,żeby sobie samemu bloga spamować :) Widzę , że są dni kiedy naprawdę Ci się pogarsza..
 • Dobry artykuł wkleiłeś, 5*
  Natomiast dziś ten cały dyrektor FBI znów zakończył śledztwo w sprawie maili Clintonowej.
 • @Talbot 18:44:43
  Chcę Ci zadać pytanie: kto jest Twoim idolem? Obama? Merkel? No kto, tak szczerze.
 • @Husky 18:55:17
  Znowu wklejasz gluty z onetowskich itp. ścierwomediów.
 • @AgnieszkaS 19:07:55
  To super, że tak zagłosujesz, oby inni tak jak Ty, oby to była przytłaczająca większość. Pozdr.
 • @Talbot 18:44:43
  Ej Talbot! WYMIEŃ KTO TO RUSCY PATRIOCI ? To bardzo interesujące. CZEKAM !
 • @Talbot 18:44:43
  Ten znak w lewym rogu kojarzy mi się z filmem "Gwiezdne wrota", kiedy bóg Ra uciekał z Ziemi swoim statkiem kosmicznym, który okazał się być czubkiem piramidy.
  Jeślli chodzi o ROSYJSKICH patriotów, jest nim na pewno Putin, bo tak uważa 80 procent wyborców; jeśli się z nimi nie zgadzasz, pisz tam u nich, na rosyjskich forach, tam ich uświadamiaj.
  Wątpię, żeby tu czytali Twoje wstawki.
 • @Paulus.Aquarius 21:18:21
  Sugerujesz, że Husky i Talbot spierdo.li.li z Moskwy do Londynu?
 • @Khaja82 23:23:14
  Pewnie geje i lesbijki, choć nie jestem pewien, dlatego Khajo przyłączam się do Twego zapytania.
 • TALBOT MA SŁABOŚĆ DO PUTINA...
  Chłopie, masz jakąś niewytłumaczalną słabość do Putina. Jesteś parą do Putina czy co??? Pod każdym twoim artykułem na zupełnie inny temat musisz zawsze się do niego odnieść. Ej! Kolego rasisto, do którego pokolenia szukamy Żydów w rodzinie, sprawdziłeś swój rodowód ???
 • @Khaja82 23:35:26
  Jakbym był gejem, też chciałbym mieć takiego faceta ja Putin. Niestety to niemożliwe i stąd ta mania prześladowcza Talbota i jego ferajny niezaspokojonych...
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/da/ca/53/daca53776da246e1e8f2a529c0ed4d4a.jpg
 • TALBOT! WYWOŁUJESZ POWSZECHNĄ APOLOGIĘ PUTINA!
  Talbot! Wywołujesz swoją dotychczasową "produkcją", a raczej kopiowaniem podsuwanych ci gotowców POWSZECHNĄ APOLOGIĘ PUTINA. Jakoś dziwnie odnosisz zawsze odwrotny skutek... CO TO MA BYĆ ?

  Talbot agencie Putina! Daj już spokój, bo jeszcze trochę podziałasz i Polska zacznie prosić Putina o przyjęcie do Wspólnoty Niepodległych Państw. A najlepiej UJAWNIJ SIĘ I PODDAJ ZASŁUŻONEJ KARZE Z RĄK ANTOSIA MACIEREWICZA!!!
 • NIESTETY NIE DOCZEKALIŚMY SIĘ KIM SĄ KODZIŚCI PO RUSKU...
  Talbot potrzebuje pomocy! Husky i sfora NA POMOC! Powołujecie się na ruskich patriotów, a nie jesteście w stanie wymienić ANI JEDNEGO! CO TO TAK DŁUGO TRWA? Muszę wstać do pracy w odróżnieniu od was! Tyle czasu potrzebujecie, aby wasz sztab podrzucił wam jakiegoś gotowca?

  KIM ONI SĄ - TA OPOZYCJA W ROSJI, WIELBIONA przez polskie media, "Gazetę Wyborczą", "Gazetę Polską" i wszelkie onety..., finansowana przez amerykańskie organizacje i fundacje Sorosa, która jeździ do USA skarżyć się na Rosję. NO KIM SĄ CI PRZEŚLADOWANI KODZIŚCI PO RUSKU? DOWIEMY SIĘ?
 • Ruscy patrioci...
  to są Słowianie z krwi i kości, a nie mieszanka różnych narodowości z żydami na czele, która urzęduje na Kremlu.
  Prawdziwy ich patriota mówi o sobie - Ja Ruski, a nie ja rosjanin. Rosjanie to ZSRR, czy oni wszyscy byli etnicznymi Ruskimi?
 • @Talbot 08:07:34
  Czy Miedwiediew Menachem Mendel Aaranovitch jest Słowianinem i Ruskim patriotą, czy żydem wykonującym politykę NWO i Rothschildów?
 • @Talbot 08:07:34
  Rosja to kraj wielonarodowy od wielu stuleci idioto...
 • @lorenco 23:06:35
  bo tu nie chodziło żeby ją rozliczyć ..tylko żeby zwiększyć szansę trumpa.. Medialny szum dał mu kilka punktów.. Wygrana w kieszeni zgodnie z wolą ELIT
 • @lorenco 23:27:56
  :) :)
  ...a czy oni są wpływowi ? Z tego co wiem to kundel w Lądku siedzi ale raczej nie pojechał tam ukryć milionów , jeno pensiki przytulić
 • @Paulus.Aquarius 09:10:50
  "Rosja to kraj wielonarodowy od wielu stuleci idioto..."

  Wielonarodowy to był Związek Radziecki, a nie słowiańska Ruś

  Rusią zwano pierwsze państwo Słowian wschodnich. Słowa „Ruś”, „Rusini” oraz przymiotnik „ruski” pochodzą najprawdopodobniej od ugrofińskiego wyrazu Ruotsi, które znaczy „wojownik”, „mieszkaniec pobrzeża”.

  O Putinie nie będę pisał, bo to temat tabu. Jednakże Henryk Pająk twierdził, że jego matka była żydówką.
 • @Talbot 09:35:50
  Jakie prawo ma Rosja i Rosjanie do utożsamiania się z dziedzictwem Rusi Kijowskiej!?
  Moim zdaniem poza zbieżnością fonetyczną nazw - niewiele.
  Zbieżność ta, z resztą, została uzyskana z premedytacją i to dopiero na poziomie 17-18 wieku.

  Czytałem gdzieś czy ktoś mi opowiadał, o takim zdarzeniu:
  Otórz 2 młodych Rosjan, którzy w Kijowie kupowali coś w sklepie, zwrócili uwagę na banknot i jeden drugiemu zadał pytanie: "Dlaczego Chachły umieszczają na swoich banknotach podobizny naszych kniaziów?".
  (Dla niewtajemniczonych - Chachły, to pogardliwa nazwa Ukraińców używana przez Rosjan.)
  W podawanym powyżej zdarzeniu chodziło konkretnie o kniazia Włodzimierza (Wołodymyra) Wielkiego (Świętego), który w 988 roku ochrzcił Ruś Kijowską.

  Dlaczego sądzę, że Rosja i Rosjanie nie mają wiele wspólnego z Rusią Kijowską? (w skrócie):

  Geograficznie (terytorialnie) granice Rosji i Rusi mają się do siebie nijak.

  Kiedy w wiekach średnich w Kijowie pisano księgi i rozwijała się kultura w ogóle, na miejscu gdzie jest obecnie Moskwa szumiał las (nie wspomnę już o Petersburgu).

  Sama Rosja jescze do 17 wieku nazywała siebie Państwem Moskiewskim.
  Pomysł, żeby podczepić się pod histrorię Rusi zjawił się właśnie gdzieś w tym okresie i miał na celu, zapewne, dodania splendoru rosnącemu w siłę młodemu państwu.

  Rusini ("obywatele" Rusi Kijowskiej) po najazdach tatarskich nie przeprowadzili się przecież na północ i nie zostali Rosjanami. Świadczą o tym źródła historyczne. Jeżeli miała miejsce jakaś emigracja, to dotyczyła nielicznych jednostek. Nota Bene - Rusinami jeszcze do niedawna nazywano Ukraińców (w I RP orazw II RP w międzywojniu).

  Jeżeli rozpatrywać sprawę z punktu widzenia religijnego, to do dzisiaj większość parafii Rosyjskiej Cerkwi prawosławnej znajduje się na terenie Ukrainy. Ma to niebagatelne znaczenie, szczególnie, że w średniowieczu państwo i kościół były ze sobą niezmiernie związane. Jeżeli chodzi o liczbę wiernych i stosunek ilości wiernych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej - obywateli Rosji i Ukrainy, to ma się on jeszcze bardziej na niekorzyść Rosji. Trzeba tu dodać, że to, że prawosławie w naszej części Europy jest tak zrusyfikowane jest skutkiem wielu manipulacji i przekłamań oraz prześladowań, których niezliczone razy dopuścił się carat wspólnie z dostojnikami moskiewskiej cerkwi.

  Podsumowując wstęp, użyję analogii. Moim zdaniem Rosja do Rusi Kijowskiej ma się tak jak Rumunia do Rzymu (starożytnego) (Rumunia - Romania - Roma). Oczywiście są jakieś zbieżności, pochodzenie języka, itp., ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie identyfikował tych 2 organizmów jako tożsamych.

  Rosja natomiast nie tylko szuka korzeni w Rusi, ale uzurpuje sobie wręcz wyłączne prawo do jej spadkobierstwa, nazywając Ukraińców chociażby, "młodszymi braćmi" czy "małorusami".

  Wracając do zdarzenia opisanego na wstępie - gdy Włodzimierz Wielki chcił państwo o nazwie Ruś Kijowska, które potem istniało w historii jako Ruś - jedna z "dzielnic" państwa litweskiego, następnie Rzeczpospolitej Obojga Narodów, nie istniało jeszcze żadne z miast, które tworzą dzisiejszą Rosję, lub istniały one w formie dość prymitywnych, pierwotnych osad.

  Trzeba więc jednoznacznie stwierdzić, że prawo do dzidzictwa Rusi Kijowskiej ma przede wszystkim Ukraina i, w jakimś stopniu, Białoruś.
 • @Talbot 09:42:25
  JA rozumiem, że Rosjanom, po tylu latach propagandy, trudno w to uwierzyć, jak i w to, że Rosja (w swym ówczesnym wcieleniu - zsrs) wspólnie z Hitlerem wywołała 2 wojnę światową i w to, że jest na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o liczbę wymordowanej ludności cywilnej w XX wieku, głównie obywateli własnych i okupowanych państw (Ukrainy, Litwy, Polski, itp.).

  Wiem, że to boli, ale to prawda.
 • @Talbot 09:42:25
  TALBOCIE KSERO-BOYU
  PO PIERWSZE NIE PODSZYWAJ SIĘ POD CZYJEŚ WYPOWIEDZI.
  Skopiowałeś czyjąś wypowiedź z ROSJAPL.INFO...
  i udajesz eksperta...
  Frajerstwo pierwszego sortu..
  PO DRUGIE;
  cytuję za wikipedią:
  "Początki państwowości ruskiej sięgają IX wieku. Kultura ruska kształtowała się pod silnym wpływem Słowian południowych i Bizancjum, za których pośrednictwem przyjęto prawosławie. W XII wieku Ruś Kijowska uległa rozbiciu na księstwa udzielne. Wydzielone w XIII wieku Księstwo Moskiewskie doprowadziło do scalenia większości ziem ruskich i wyzwolenia ich spod panowania tatarskiego (XIII–XV w.). Najazdy tatarskie wywarły silny wpływ na historię Rusi, a sami Tatarzy są obecnie największą mniejszością etniczną Rosji. W 1547 roku Iwan IV Groźny przyjął tytuł cara, a nazwa państwa została zmieniona na Carstwo Rosyjskie. W latach 862–1598 dynastią panującą byli Rurykowicze, w latach 1613–1917 na tronie zasiadali Romanowowie. Za panowania Piotra Wielkiego doszło do umocnienia pozycji Rosji na arenie międzynarodowej i ustanowienia Imperium Rosyjskiego. W XVI–XIX w. Rosja zyskała ogromne obszary w Europie Wschodniej, Azji Północnej, Środkowej, na Kaukazie oraz przejściowo w Ameryce Północnej. Rewolucje w 1917 roku oraz I wojna światowa położyły kres monarchii (...) "

  A WIĘC JEST TO ODPOWIEDŹ NA TWOJE PYTANIE ;
  Jakie prawo ma Rosja i Rosjanie do utożsamiania się z dziedzictwem Rusi Kijowskiej!?

  NASTĘPNYM RAZEM KSEROBOY , ZASTANÓW SIĘ CO KOPIUJESZ NA podtrzymanie swoich urojonych hipotez
 • @Talbot 09:53:40
  kolejna wypowiedź pod którą się podszywasz ...
  autor: Mander » wt 21 lut, 2006 09:20 - rosjapl.info

  chyba wymyślę Ci nowy pseudonim
  J-F-K - JELEŃ FRAJER KSEROBOY
 • @Paulus.Aquarius 11:34:38
  Czy chcesz mi zabronić posługiwania się komputerem, bo cytuję fragmenty tekstów znalezione w Sieci?
  Czasami cytuję linki ze Sputnika, czy mogę to robić?
  Ogarnij się facet...
 • @Talbot 11:59:51
  http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/
 • @Paulus.Aquarius 11:34:38
  Czegoś się tak uczepił tego Talbota ? :) no powiedzmy że jego inteligencja nie powala,erudycja nie zapiera tchu w piersiach a umiejętności kompilowania (z uwagi na wymienione cechy) są ograniczone.Jest jaki jest i nikt nic na to nie poradzi.
  Ale skoro już przy kompilacjach jesteśmy.....
  Jeden facet nota bene dość mądry, Werner von Braun mu było https://pl.wikipedia.org/wiki/Wernher_von_Braun z pewnych względów zmuszony był pracować dla USrAńców ale do końca życia nienawidził ich okrutnie.Uważał że powodowani są (ci usrańcy) najciemniejszymi siłami jakie tylko można sobie wyobrazić.
  Otóż ów Braun powiedział że aby trzymać pod kontrolą całą planetę Korporacja-USA będzie zastraszać ludzkość.Na "pierwszy ogień" dyżurnym straszydłem będzie Rosja a kiedy ten "zasób" zacznie się wyczerpywać,bo zacznie,przyjdzie kolej na islam,asteroidy, planetę Nibiru no i rzecz oczywista- kosmitów.
  /// По этому поводу я вспоминаю Вернера фон Брауна – разработчика Фау-2 и американских ракет, организатора полётов на Луну. За несколько месяцев до смерти фон Браун сказал своей секретарше, что некие силы на Западе сделают всё, чтобы запугать население планеты и заставить его поверить в угрозы для того, чтобы загнать его под контроль мирового правительства и разместить оружие в космосе, чтобы контролировать Землю. Первая «страшилка» – это русские. Но фон Браун заметил, что рано или поздно эта «страшилка» исчезнет. Тогда запланирована вторая «страшилка» – Вернер фон Браун был знающим человеком – ислам. Кроме ислама он также назвал терроризм, астероиды и угрозу инопланетян. ///
  http://old.zavtra.ru/content/view/klimat-2/
  A teraz drogi Paulus.Aquariusie "wzbogacony" o proroctwa von Brauna uważnie przyjrzyj się tematom talbotowego bloga.
 • @ikulalibal 12:34:08
  Zecharia Sitchin to Rosjanin - on nie był Ruskim, tylko Rosjaninem.
  Jego książki były wydawane w Rosji.
 • @ikulalibal 12:34:08
  Czegoś się tak uczepił tego Talbota ? :)
  Moje czepianie się jest symetryczne wobec poziomu jego tworczości :)
  Mamy demokracje a w tym ułomnym ustroju posiadłem min. prawo do bezczelności :) No to używam sobie ile wlezie biczują trolle zawzięte...
  A co, trolle mogą czerpać radość z zatruwania dyskusji w necie.. to czemu ja nie mogę czerpać radości z dopierdalania im :D
  A teraz drogi Paulus.Aquariusie "
  ...Paweł ;) ...
  CO DO TREŚCI TWOJEGO KOMENTA ..Pełna zgoda
  pozdro
 • @Talbot 11:59:51
  sam sie ogarnie zjebie.. cytat zawiera znaki " "
  Ty nie cytujesz...tylko wstawiasz jak swój tekst
  Dżizys co za dałn
 • @Paulus.Aquarius 13:47:16
  Ty mnie nie pouczaj masz swój blog, tam będziesz używał cudzysłów do woli.
 • ROSJA NA CZELE CAŁEJ PLANETY
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/11/a56.jpg


  W Tatarstanie zaczęło się dzisiaj wprowadzanie elektronicznych ID-kart*, które zastąpią paszporty, prawa jazdy, ubezpieczenia zdrowotne oraz karty płatnicze. W chipie „Karty mieszkańca Republiki Tatarstanu” znajdują się wszystkie dokumenty, które zostały włączone do jednolitego systemu komputerowego. Karty te zaczęto rozdawać bezpłatnie. Ponadto planowane jest całkowite zniesienie środków pieniężnych i wprowadzenie płatności bezkontaktowych.
  Przeczytaj koniecznie: W Rosji znak bestii już nanoszą na czoło, nie ukrywając tego

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-czele-calej-planety-kreml-blyskawicznie-wdraza-paszporty-technologie-antychrysta-2016-11
 • @Paulus.Aquarius 13:24:25
  //Kiedy ostatnio napisałeś artykuł, w którym co najmniej 10 zdań było twoich?//

  Za mojej pamięci - to nigdy :)))
  Ale ja lubię Talbota...
 • @Talbot 17:03:15
  // i dobrze pisze o PiS i jest patriotą.//

  Jedno zdanie i zaraz kłamstwo...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:41:10
  "Jedno zdanie i zaraz kłamstwo.."

  Wiem - to moja prowokacja...
 • x
  Jeszcze nigdy nie interesowałem się tak wyborami w stanach. To fascynujące. Niezależnie kto wygra, doprowadzi do drugiej wojny domowej. Może tylko w innym stylu. Radze sprzedać nieruchomości w californi puki są chętni kupić, ruchomości przenieść, no i oczywiście dla bezpieczeństwa opuścić ten bardzo zagrożony rejon. Jeden z najbardziej zagrożonych..
  Może Kanada, polecam Kanadę.

  Co się stanie jeśli się mylę? Nic..
  Jeśli mam rację? Właściwie też nic, ale ja nie mieszkam w californii..
 • @Torin 22:16:09
  Wcześniej wybory bardziej interesowały Amerykanów, a obecnie prawie cały świat. Może dlatego, że nie było widać między kandydatami aż tak wielkiej różnicy wpływania na przebieg wydarzeń światowych. Ten kontrast pogládów nie był aż tak podkreślany i nas nie dotyczył, jak w chwili obecnej. Nie byliśmy wtedy tak zależni od polityki USA...

  Dlaczego California według Ciebie jest najbardziej zagrożona i ma być terenem tych zamieszek?
 • @Torin 22:16:09
  Mówią na wiosce, że to ustawka, te całe wybory. Ale widocznie dobrze zmajstrowana, skoro pana tak bardzo kibicowanie wciąga, Torin. Jeśli ustawka, to dobre służby widać działały. Szacun dla kolegów z wywiadu, przesłany szczerze od szarej piechoty.

  Ale nawet, jeśli oni na poważnie się tam na Ameryce nawalają, to wojny domowej, niestety, znów nie będzie. Czajniki juž zapowiedziały, że piniądza na te wojenki nie wybulą. A skoro Żółtki popierają Trampka, to rzydki od Killary nie będą za bardzo oponować, przez szacunek do piniądza i ze strachu. Nie, panie Torin, wojny kurwa nie będzie, tak czy siak.
 • x
  Dlatego, że tam już jest bardzo liczna grupa degeneratów, których nie powstydziła by się somalia i kongo razem wzięte. Co nie jest oczywiście przypadkiem, a to jest tylko preludium i piąta kolumna. Za granicą czekają hordy, na dobry moment czekają i się doczekają. Utrata kontroli wtedy jest oczywista i najbardziej właściwym słowem określającym warunki bytowe tam będzie - piekło. Prawdopodobnie długość życia białych kobiet w tych warunkach, będzie kilkukrotnie wyższa niż mężczyzn, ale raczej wątpię czy to dobrze. Natomiast ceny nieruchomości znacznie spadną, nawet tych nieuszkodzonych i niespalonych.
 • @Pan podporucznik 22:45:16
  Znowu odwrotnie panie poruczniku!:))
  Tym razem pan się doczeka! Nieważne kto wygra! Dlatego to jest tak fascynujące, bo zdeterminowane. Tramp tylko pozornie przeszkadza. Jego radykalne zachowania podpalą kraj pełny hunów, którym to się nie spodoba. Oni nie chcą się cofać. Oni domagają się więcej.
  Natomiast Hilaria będzie kontynuować obecny terror ludności białej, a nawet podkręci, co znowu podpali lont tylko z drugiej strony.
  Można w zasadzie powiedzieć, że ładunek założony przez tych piromanów ma dwa lonty. Jeden podpali hilaria, drugi tramp.
 • @Torin 23:02:24
  A wielabyś pan, Torin, na zakład postawił, że w tem roku pańskim ruchawek wojennych za Stawem nie będzie?
 • @Pan podporucznik 23:10:57
  Że w tym roku to sumy znacznej bym nie obstalował.
  I tak stać się może, gdyż sam tramp buńczuczne rzeczy sugerował, jeśli tego śmiesznego kolonialnego domku w rezydencję Melanii nie zamieni, a natomiast siły stojące za hilarią nawet specjalnie nie czekają na wyniki, mordując niecierpliwie policjantów i ludność białą.
  Jednak jeśli bym miał się zakładać to w perspektywie dwóch, trzech lat. Wtedy chętniej postawię sumę godną.:))
 • @Torin 23:16:55
  My tutaj, na naszej jednostce pogranicznej, dobrze musimy się nakombinować, jak dzisiejszą nockę na służbie przetrzymać. I jeszcze jutrzejszą też. A pan aż o trzech latach rozprawiasz, gdy my tutaj do następnego weekendu ledwo doczłapać zdołamy, jak się uda. Co zresztą wcale pewne nie jest, podejrzane aktywności na granicy państwej znowu żeśmy zarejestrowali, pewnie koziojebcy będą próbować cigaretten przez rzekę graniczną szmuglować.

  Optymista z pana, Torin. Luksusową perspektywą trzech lat pan dysponujesz. W tem czasie można i potomka spłodzić, i bunkier zbudować.
 • @Khaja82 21:35:41
  Hejka !
  Pięknie to napisałaś :)
  Nie licz jednak, że Talbot odpowie..
  On nie uczestniczy w merytorycznej dyskusji..
  On ją rozdrabnia i przesuwa jak najdalej od meritum , bezustannie zmienia temat ...
  Jeśli już odpowie to jakimś linkiem bez związku z tematem
  Zastanawiam się czy jest płatnym trollem (więc dyskusja nie ma z nim sensu ) czy może jest strasznie ufiksowany w jakimś światopoglądzie i pewne emocje nie pozwalają mu na wyjście poza jego ramy. Oznaczałoby to , że to jeszcze kociak nieopierzony - 20 -25 lat ..trudno orzec..
  No właśnie Kseroboy , ile masz lat ? To chyba nie tajemnica ?
  Dobra starczy na dziś uwagi dla kogoś kto na to nie zasługuje...

  A Ciebie , Jo...( nie wiem czy mogę upubliczniać ;) )pozdrawiam serdecznie ! Dobrze było znów Cię poczytać w komentach :D
 • @Paulus.Aquarius 00:24:03
  Poczytaj jaka Rosja jest dzielna, że zawsze była potęgą w produkcji zbóż i żywiła cały świat, to teraz stała się potęgą w produkcji ryżu. Podobno pola ryżowe są pod Moskwą.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201611084207066-rekordowa-produkcja-ryzu-w-rosji/

  Teraz Wietnamczycy i Chińczycy będą kupować ryż od Rosji, bo inaczej zemrą z głodu.
 • @Pan podporucznik 23:38:57
  Fenomenalna jest zdolność wywiadowcza naszej szarej piechoty!:)))
  Jeśli z innymi kwestiami też tak luksusowo stoimy, to napawa optymizmem. Choć że spyży tradycyjnie brakuje, to ten optymizm czyni nieco chmurnym.
  Pozatym pojęcia Pan nie masz. Myślisz, że z nieba innym spada. Fakt - Bóg dary poczynił, może i waść wiarę pokładaj w bożą opaczność.

  Skoro tak, to z innej beczki. Widział szanowny pan porucznik ostatnie posunięcia werbalne naszego Antka? Mówię werbalnie, bo polityk, gdy coś mówi to mówi.
  Osobiście mam uczucia ambiwalentne. Z jednej strony jakby na moich wykładach pilnie słuchał, z drugiej coś mu nie ufam cały czas, diabelcowi, no i przyzwyczajeni jednak jesteśmy do tego, że politycy pracują w stylu: co by tu jeszcze spiepszyć, panowie"
  Hmm.. no mówię, uczucia ambiwalentne. Szczególnie gdy się za drony biorą. Nadzieja...
  Nadzieja matką głupich. Dron może być wręcz narzędziem potężnym, albo śmieciem do niczego. Kluczowa jest osłona i to nie bojowa. Drony trzeba osłaniać technologicznie i przed zdradą i to szczególnie te tanie. One są na to najbardziej podatne i wtedy stają się bezużyteczne. Wartość bojowa zero.
  Przeca wiadomo, że w tym kraju zdrajców to połowa, co własną matkę za pięć złotych sprzedadzą, a co dopiero cudzą. Za 2,50..
  Do tego przecież nie mamy zbyt wysokiego mniemania o naszym kontrwywiadzie..
  Co Pan powiesz, panie poruczniku drogi?
 • @Talbot 09:42:25
  DLACZEGO SKASOWAŁEŚ WSZYSTKIE MOJE KOMENTARZE DO TWOICH WYWODÓW PSEUDONAUKOWYCH, przecież dotyczyły Rusi Kijowskiej ?

  Jako wzorowy nieuk do naśladowania - polskojęzyczny Ukrainiec UJAWNIŁEŚ SIĘ ! NO TERAZ ROZUMIEM, DLACZEGO NIE MOŻESZ POKAZAĆ, ŻE ZNASZ ROSYJSKICH PATRIOTÓW, bo w Rosji nie ma patriotów, jest tylko BYDŁO W WACIAKACH, (jak to udowodniłeś przy pomocy wypisów z ukraińskich szkolnych czytanek).

  A najlepiej jeżeli chcesz zredukować swoje kompleksy w następnym artykule UDOWODNIJ, ŻE ROSJI NIE MA, strusie potrafią w ten sposób redukować stres.

  Ciekawe, czy nie długo nie będziesz musiał udowadniać, że USA nie istnieje... ha, ha, ha!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY